Анонімність, палево, пошук і SMM фахівці

42

Коли мене запитують, звідки ти береш ідеї для постів, я майже завжди кажу, що з життя або з інтернету, тобто з роботи :). Ось вам інформаційний привід і наочний приклад, як не зовсім грамотно надійшов SMM-спеціаліст (пруфлінк — прочитайте топік повністю).

В SMM в тому числі працюють з форумами і, крім усього іншого, використовуються так звані лідери думок. Прийомів роботи там багато, але перед тим, як намагатися блокувати і нейтралізовувати негативні думки, а так само «накачувати» позитивними відгуками ті чи інші товари або послуги, потрібно підготувати робочі потужності. У випадку з форумами це акаунти з позитивним кредитом довіри. У професіоналів це займає час, щоб створити максимально природний аккаунт, а в ідеалі і акаунти.

Переходимо до анонімності. Інтернет стає все більш і більш прозорим. Google з’їдає все просто і зберігає довго. У наведеному вище прикладі це ще раз підтверджується. Піднімаючись вгору по ланцюжку відразу знайшовся людини-замовник і як слідство компанія-замовник. І все відразу стало на свої місця. Як на мене, для таких замовлень, як мінімум нік потрібно було придумати «лівий», а то вже сильно прямий зв’язок виходить.

Наприклад згадка форуму було знайдено через google alerts. Це раз. Два — я вважаю, що через advego справжні SMM фахівці не повинні працювати. Є «чорна» робота, для цього краще знайти команду через free-lance.ru, причому вказати завдання без згадок назв і вже тим більше адрес сайтів. Інакше палево стовідсоткове, як вийшло в прикладі вище.

Google знає майже все. Навіть за номером аськи за допомогою Google можна дізнатися дуже багато. Ось вам зовсім свіжий характерний приклад, який підтверджує мою правоту про аську і гугл. Взагалі хотів би вам порадити перед тим як людині гроші платити, погуглити про нього через ніки, номери аськи, номери гаманців, особистих сайтів. На цю тему є ще один цікавий приклад (якщо подужаєте топік до кінця, то все зрозумієте).

І нарешті про майбутнє. Є така штука як SERM або виправлення карми в інтернеті. Слава Богу поки що до цього в промислових масштабах ми не дійшли, але гіпотетично інтернет шахраї, які можуть в принципі заробляти, вже зараз можу стежити за кармою і почати її чистити, якщо вже зовсім конкретно не спав з паспортними даними, пропискою і тонною родичів.

Разом кілька висновків та рекомендацій.

  • Фіктивних лідерів думок для форумів треба прокачувати власною командою і довго.
  • Справжній SMM — це дорого, тому що дуже копітка робота. І стоять SMM мало спеців, в Росії близько 100 осіб (@Дамір Халілов). Я нещодавно проходив базовий курс з SMM в школі Нетология і там дізнався для себе ямного корисного, можу порекомендувати вам.
  • Якщо є фіктивність, то сліди треба замітати або не палитися (проксі, VPN, альтернативні ніки і акаунти). Наприклад, для прискорення індексації сторінок я не буду використовувати особистий твіттер, для цього є спеціальні акаунти.
  • Якщо потрібен реальний лідер думок — то знайдіть його і запропонуйте такі умови (не обов’язково гроші), щоб він виступив як лідер і висловив би свою незалежну або майже незалежну точку зору.
  • Реально якісні товари і послуги варто рекламувати тоді, коли поруч дуже багато таких же якісних конкурентів.
  • Поганий товар не купуватимуть навіть при самих нереальних бюджетах на рекламу.
  • Працювати треба…

Терехов.

Постової — seo-копірайтер

Відео сьогодні — майстер малювання руками на склі.