Досвід експлуатації MacBook Pro 13

39

Сьогодні просуваються подушки для сну.
Якщо коротко і двох словах — це офігєнно. Як любить говорити Стів Джобс на своїх презентаціях — wonderfull! Нагадаю, що MacBook Pro приїхав мені в подарунок від webmasters.ru на новий рік. До цього я сидів на вінді і катався в інші міста з samsung n130, у якого було основне і незаперечна перевага для Москви і Пітера — вбудований модем від Yota. Приїжджаючи в Москву або Пітер я платив через webmoney 90 рублів і насолоджувався безлімітним інтернетом на пристойній швидкості.

Основними мінусами самсунга були малий термін роботи від акумулятора, хоча завляено до 8 годин, низька продуктивність (все ж проц стояв Atom), і невеликий екран (10 дюймів). Але тоді ще він купувався саме під поїздки. Хотілося спробувати себе з маленьким ноутом. До речі, під час захисту дисертації презентацію я показував саме з самсунга, так що він себе однозначно окупив.

Але в кінці минулого року я сів за МакБук і злазити з нього в принципі не збираюся. По-перше, тепер це моя основна і єдина робоча машина. Працюю за ним і вдома, і в офісі, і за містом, і в поїздках з відрядженнями. Тепер мені немає необхідності в офісі працювати за одним компом, вдома за іншим. Йдучи з офісу закрив кришку маку, будинки відкрив і продовжив працювати з колишнього місця. Дуже навіть зручно.

Тривалість роботи від акумулятора — реально можна працювати 10 годин. На не самої високої яскравості в дорозі на поїзді або в міжміському автобусі можна подивитися з десяток серій Хауса (приблизно 400 хвилин), принаймні такий у мене був рекорд. І в акумулятора ще залишалося зарядка. Загалом акумулятор дійсно гідний. І час роботи так само гідне. Це дуже великий плюс.

Мультитач і клавіатура. Мультитач повністю замінив мені мишку. Вона повністю замінила мені звичну мишку. Функціоналу і можливостей мультитача мені вистачає за очі. Прокрутка старниц двома пальцями — це просто казка. Зараз аналогічний функціонал стали робити на інших ноутбуках. Недавно стикався з цим, потестил трохи на великому самсунг — до макбук йому далеко. Клавіатура дуже зручна і комфортна, після виндузовой клавіатури до цієї трохи звикав, перепривыкать на виндузовую знову не збираюся. Більш того, попрацювавши трохи паралельно на виндузовой дуже поспішав повернутися назад до епплівської.

Екран приємний і комфортний, легко і просто регулюється яскравість. Чогось більшого від нього чекати не хочеться, поточне положення справ цілком влаштовує. Хоча говорячи що на макбуках нового покоління все ще набагато наворочені.

Процесор 2,4 ГГц, оперативної пам’яті 4ГБ, в принципі вистачає, хоча є плани розширити до 8Гб і встановити гвинт на SSD накопичувачах, щоб усе літало. З іншого боку, і так все літає, firefox з набором плагінів і великим числом відкритих вкладок не гальмує. Це вже показник. Крім того, немає необхідності ставити антивірус. Макось надійно захищена від зовнішніх атак. Просто працюєш і не паришся.

Софта під макось неміряно. Є будь. Як в AppStore, так і поза нього. Будь софт можна нагуглити і тут же завантажити. Для небажаючих платити гроші за платний софт естьлокализованный на рутрекере. Мій джентельменський набір наступний.

 • ICQ клієнт — безкоштовний Adium.
 • Рідний Skype Skype.
 • Браузери google chrome, mozilla firefox і rockmeit (дуже класно заточений під facebook і twitter).
 • MailPlane — дуже зручна оболонка для пошти gmail (платний).
 • Parralels Desctop — віртуальна машина для можливості роботи з windows софтом (2500 рублів в рік коштує ліцензія). Користуюся їй в основному для webmoney keeper, microsoft office поки що і photpshop.
 • MarsEdit — дуже зручний і функціональний блог клієнт. З нього і пишу пости в блоги. Клієн платний.
 • DropBox — без нього нікуди і він безкоштовний.
 • Espresso — дуже зручний редактор текстових файлів, в тому числі php html і інших. Класно підсвічує всі теги, верстку і тд. Аналог notepad 2 під вінду. По-моєму платний.
 • FileZilla FTP Client — безкоштовний менеджер для FTP від Mozilla.
 • Transmission — безкоштовний торрент клієнт.
 • iWork — аналог мікрософт офісу під макось, зараз активно освоюю редактор презентацій keynote.
 • Things — платна десктопна тудушка.
 • Для перегляду фільмів використовую Quick Time Player.
 • В принципі це основний софт, яким я користуюся. Все працює, літає, один з одним не конфліктує. Ну і так по дрібниці багато рідного софта від еппл, з яким у рідкісне вільний час потроху балуюсь.

  Невеликим мінусом є досить висока вартість аксесуарів, наприклад перехідник з min display port на VGA обійшовся в Re-Store в 1990 рублів, хоча на сайті у них він висів за 1390. Щоправда, можна спробувати замовити китайські аналоги, які дешевше разів у п’ять.

  Макбук скрізь зі мною в неопреновому чохлі від Luardi. Завдяки 13 дюйми в діагоналі він легко поміщається в рюкзак або шкіряний портфель і при необхідності я можу працювати там де потрібно. Відмінна машина для роботи в інтернет. Рекомендую. І вдалих вихідних.

  Терехов.

  P. S. Тут один іжевський блогер влаштовує простий конкурс. Виграти можна книгу Rework: бізнес без забобонів, яку вам вишлють поштою. Всі умови та правила можете прочитати на сторінці конкурсу.

  Відео сьогодні — фокуси з макбук про.