Інтервю з Юзератором

693

Сьогодні у мене в гостях Роман, творець сервісу Userator.ru. Романом особисто ми познайомилися на SeoConference в Казані в 2011 році. Сьогодні ми з ним поговоримо про поведінкові, про накрутку і підкручення, про заробіток на цьому і тд.

Роман, привіт, розкажи як ти прийшов в інтернет, з чого розпочинав і чому в підсумку створив userator?
В Інтернет потрапляють по-різному: особисто я прийшов ще в 98 році, на першому курсі університету. В 2001 вже займався SEO в буржуйському Інтернеті. Пізніше, в 2003 році відкрив SEO сервіс addweb.ru (нині практично не існуючий) і SEO компанію ЭддВеб, яка просуває сайти по позиціях в Яндексі досі. Брав участь у багатьох SEO сервісах в основному вже закритих . Userator вирішив створити після того, як 2 роки тому на Рифі ТОП менеджери Яндекса відкрито заявили про існування поведінкових факторів.

Банальне питання, але чому накрутка поведінкових ще працює (працює) і сервіс досі живий, здоровий і успішний?
Простіше відповісти на питання «Чому є люди щиро вважають, що накрутка поведінкових факторів не працює?». Відповідь тут проста: тому, що люди пов’язані з продажем посилань пускають дані міфи. З чого б накрутці не працювати, якщо врахувати той факт, що вона зараз існує як ручна (з живими користувачами), так і автоматична (з ботами) . І при правильному використанні можна як підняти сайт в ТОП , так і опустити конкурента з ТОПа. Другий побічний ефект породив цього літа Яндекс, забанивши ряд сайтів нібито за поведінкові фактори.

Скільки на даний момент сервіс працює і які дані статистики ти б міг назвати?
Вся основна статистика є на головній сторінці userator.ru.

  • 29230 користувачів
  • 95944 просувається запитів
  • 12659 в просуванні сайтів
  • 3160 кількість нових IP на добу
  • 969 користувачів online
  • 127 виконують ручні завдання

Які плани щодо розвитку функціоналу сервісу в 2012 році?
Хочеш розсмішити Бога — розкажи йому про свої плани . Планів багато, але розкривати карти немає сенсу.

Чому Userator працює і люди ним користуються?
Білими методами сайт витягнути дуже складно. Так само стало складно впливати на позиції з допомогою посилань, а поведінкові фактори — це новий і досить швидкий важіль впливу на місця в Топі .

А на сам сервіс userator йде пошуковий трафік?
Йде, зрозуміло, але сервіс, на думку Яндекса, є поганим. Тому на нього діють фільтри. Хоча, формально, наш сервіс не порушує ліцензію Яндекса .

Подейкують, що краще працюють посилання, за яким йде трафік — чи плануєте у себе такі послуги і сервіси: посилення дії посилань?
Модуль посилення посилань працює з 02.03.2011. До речі, термін «посилення посилань» вперше був введений саме в системі Userator. Дійсно, це хороший метод просування при розумному використанні.

Чому в даний момент живеш і працюєш у Тайланді, чим погана Росія?
В основному живу в Росії. Далі без коментарів.

Скільки людей зараз працює в команді сервісу?
Більше 10.

Який CRM ви користуєтеся для роботи в команді?
Це секретна інформація.

Розкажи трохи про свої захоплення поза онлайн бізнесу, як відпочиваєш від інтернету, як любиш проводити дозвілля?
Зараз займаюся тайським боксом: відмінне захоплення для тих, хто хоче відволіктися від програмування і розробки. По можливості, намагаюся більше подорожувати.

Скільки в місяць може заробити користувач в автоматичному режимі, якщо він, наприклад, живе в регіонах і поставить на робоче місце 5 ноутбуків (мається на увазі потік заявок на автомат і затребуваність відвідувань з регіональних IP)?
По різному. Є користувачі, які заробляють по 2-3 тис. рублів в день. Все залежить від регіональної прив’язки IP адрес і кількості замовлень.

Навіщо при ручній роботі робити скріншоти — це для звітності або тим самим моделюється поведінка користувача на сайті?
Скріншоти служать як для звітності, так і для модерації . Рекламодавець завжди може подивитися скріншоти виконання завдань . Це встановлює більш довірчі відносини між рекламодавцями і нами, як виконавцями.

Коли перенесете блог (http://userator.livejournal.com/) на піддомен або стендэлоне, у чому плюси ЖЖ хостингу саме для вас?
Особливих переваг немає . Плануємо найближчим часом перенести блозі на окремий хостинг .

Скажімо так, ми зробили сайт, оптимізували, наповнили хорошим контентом, він став видно в пошуку — можна сьогодні тільки за рахунок юзератора витягнути його в топ?
Поведінкові чинники залежать від тематики сайту. У комерційної тематики, наприклад, це зараз цілком можливо при правильному підході .

Яким чином здійснюється перевірка ручної розкручування за допомогою userator?
Модерація в ручному режимі обов’язкова і тому по кожному замовленню збирається серія скріншотів , яку спочатку обробляють модератори, потім можуть вивчити рекламодавці. Головна перевага тут в тім, що рекламодетели отримують завдання вже з виконаної модерацією .

Чи плануєте ви виходити на інші ринки, скажімо на китайський, де попит і пропозиції на ваші послуги будуть у великій кількості?
Плануємо , хоча на російському ринку, думаю цікавіше . Яндекс жже і змушує постійно щось вигадувати . Зараз близько 45 % замовлень — це замовлення в google в тому числі і закордонних. Поведінкові фактори в google працюють дуже швидко, на відміну від Яндекса , де апдейти в середньому проходять раз на місяць .

Імхо, якщо поставити в Москві або в галузі (або налаштувати роботу через московкие або пітерські проксі-сервера) п’ятірки ноутбуків і змусити їх працювати через Userator автоматом, то можна в принципі і на пиво підзаробити, наскільки я зрозумів. А хтось таким чином може і у видачі у підсумку піднятися. Симбіоз не так?

Терехов.

Як зробити блог в наш непростий час?