Карти Yandex і карти Google в iPhone для їзди по Москві

570

В рамках акції по обміну верхніми постовими — яндекс вордстат.

Так вийшло, що за останній місяць в Москві я був разів п’ять, з них 4 рази на машині. І так вийшло, що звичайного зручного навігатора з собою не було, тому доводилося користуватися тим, що можна було вичавити з iPhone.

У мене стоять стандартні карти Google, карти Yandex Maps і навігація від iGo. Від iGo я відмовився відразу, так як у мене зламався тримач з присосками для кріплення на лобовому склі, а без нього iGo погано працює, так як постійно повинен бути прикріплений, щоб ловити сигнали GPS. А тримати його в руці не варіант, так як пропадає сигнал, коли він «несподівано» виявляється під металевим дахом. У той час як карти Yandex і Google працюють через aGPS – визначають координати за даними стільникових станцій.

Тому вибір був або карти Google, на яких нещодавно запрацювали пробки, і Yandex карти – стороннє додаток від Яндексоидов.

Умови випробування, що називається, були польові. Як тільки я в’їхав до Москви, потрапив що називається в польові умови: треба вести машину, треба стежити за дорогою, треба прикидати, куди їхати і де згорнути і т. д.

Якщо брати звичайний навігатор, то там все просто, вказав куди тобі треба і рулі. Але пробки… Про них навігатор не в курсі. Правда зараз є моделі, які вибирають маршрут з урахуванням пробок, але мені поки що такими користуватися не доводилося.

У картах Google та Yandex є функції навігації і прокладки маршруту. Якщо з гугловським варіантом я розібрався на раз і два, то з яндексовым, провозившись хвилин 10 стояння в пробках, я не розібрався.

Карти Yandex і карти Google в iPhone для їзди по Москві

Причини були дві: подтормаживал айфон і якась хренове юзабельность інтерфейсу самих карт. Чесно кажучи, мені не зовсім потрібні були рязанські опорні точки, а як їх тупо видалити – інтуїтивно в русі на авто я не встиг здогадатися. А зупинятися було якось не з руки. У польових умовах доводилося вибирати з того, що хоч якось працювало в моїх руках. А адекватно працювали тільки карти Google (з точки зору роботи самих карт і інтерфейсу побудови маршруту).

Карти Yandex і карти Google в iPhone для їзди по Москві

Пошук працював швидко, благо 3G покриття було майже скрізь. До речі, кажучи, в Рязані 3G скрізь ловить, а от у Москві немає, косячок. Може бути новий заходів це виправить?

Маршрут розраховувався кількома рухами пальців, але є одне але. Він не враховує одностороннього руху, правила руху, наявності та відсутності розв’язок. Коли я вирішив проїхатися через самий центр Москви повз Кремля, а потім за допомогою карт Google дістатися до потрібного мені місця в межах 3го кільця, я дуже був здивований, як мені запропонували маршрут через дуже вузькі вулички з одностороннім рухом, на яких потік за правилами повинен був рухатися мені назустріч. Природно я туди не поїхав. Google потрібно цю недоработочку усунути (вулиці з односторонніми рухами).

В цілому якщо Москву трохи знаєш і уявляєш, то карт Google, Yandex – цілком достатньо. Якщо тільки вчора приїхав перший раз, то краще скористатися навігатором, який чітко знає всі розв’язки та напрями руху, розвороти і т. д. Ще нюанс, не забувайте, що в тунелях сигнали мають властивість губитися, так що не лякайтеся.

Терехов.

Відео сьогодні – добірка епік фэйлов за жовтень.

Постової — просування сайту.