Підсумки 2010 року та terehoff.com

636

Куди ж біс постового — найкраща меблі для ванної в першому гіпермаркеті сантехніки 1san.

Рік був суперечливий. Зараз підводжу в голові підсумки і кілька офигеваю від того, як багато всього сталося, як в онлайні, так і в офлайні. Навіть відхід «від дяді» в офлайні не настільки значуща була подія, що я навіть не став з цього приводу писати великий окремий пост, правда, на те були причини. Про це розповім окремо вже в наступному році.

Тим не менш, 2010 рік порадував захистом кандидатської дисертації, яка висіла на мені великим вантажем і не давала польоту для творчості за рахунок рутини. Правда, коли рутина майже скінчилася, виникла та невелика порожнеча, про яку мене попереджали — коли багато твого часу їв улюблений дісер, а потім кушание цього часу різко припинилося. Я всіляко намагався з нею боротися, запланувавши велика кількість справ, тим не менше зараз розумію, що порожнеча не пройшла повз. Я це відчув, надалі постараюся не допускати цього.

Поки будуть свята, буде час зосередитися й відпочити, спокійно поміркувати, подумати, переосмислити… загалом під час святкового похмілля порожнечі не буде.

Один хороший чоловік, з яким нещодавно каталися по Москві, порадив таку річ: кожен день записувати свої основні думки, деякі події — такий міні щоденник, де все чітко і по справі. І робити це кожен день. Через кілька місяців/років перечитати його знову і зробити висновок про те, що ж відбувається з тобою і твоїм розвитком як особистості, як людини. З 1 січня зобов’яжу себе цим займатися. Пора вже мати за плечима подібну статистику. А вже для власної користі її використовувати я зможу — це вже набагато простіше.

Тепер до онлайну і до terehoff.com. Щоб не баянить — в плані онлайну рік був wonderfull (написав по-англійськи, тому що по-російськи вийшло б з споконвічно російськими словами).

Я твердо пам’ятаю, що рік для мене почався з олімпійського конкурсу, в якому я в підсумку посів перше місце і на виграні 2к баксів купив кухню в свою нову квартиру. Паралельно було дуже багато нових знайомств, пов’язаних з інтернет-бізнесом. Переважна більшість нових знайомих були досвідченішими і успішніше мене. Це дуже сильно підстьобувало — підстьобувало рости, розвиватися, самоорганізовуватися і навіть вчитися. Я постійно вчився весь цей рік. Так само і в наступному році планую вчитися далі практиці.

Часто з питань з дисертацією мені доводилося кататися в Москву. Зазвичай питання вирішувалися до полудня або до обіду. А після обіду я домовлявся про зустрічі, пов’язаних з онлайн бізнесом. Як правило зустрічі були, сідали, працювали, обговорювали. І щоразу вирушаючи ввечері додому в Рязань за кермом, я розмірковував про те, як рухатися далі. 200 кілометрів дороги мені вистачало, щоб зробити висновки і зрозуміти, в який бік рухатися далі. Якщо порахувати, то за рік в Москву я їздив близько 30 разів. Щоразу близько 500 км пробігу. Разом виходить, що за рік тільки в поїздках до Москви і назад я накатав 15000 кілометрів. А вже скільки цікавих думок і висновків я зробив за весь цей час за кермом.

Я впевнений, що в наступному році в онлайні буде ще цікавіше і звичайно ж ще плідніше.

Пора розповісти про блозі. Поріг 2500 передплатників був подоланий. Я намагався вас тут зібрати, намагався писати кожен будній день, намагався писати цікаво і корисно. В кінці року блог нарешті поміняв дизайн і заліз в яндекс каталог. Цим двом фактам я дуже радий. Навесні шапка стане весняної, а ближче до літа з’являться і літні нотки.

Кількість коментарів перевалило за 10к, на поточний момент вже 10,5 до — планую через рік це число подвоїти. Тут пригадався минулорічний аналогічний пост, деякі моменти якого хотілося б процитувати і прокоментувати.

 • «Виростити» terehoff.com до 5000 передплатників – цілком реально, так як і блог розвивається і потенційна аудиторія збільшується.
  Як вже писав вище — виростив до 2500.
 • Запхнути terehoff.com в yaca.yandex.ru. За гроші або безкоштовно, вже не принципово. Швидше за все за гроші.
  Зроблено.
 • Зберегти темп написання постів на terehoff.com – 5 штук в тиждень, кожен будній день. Звичайно, не забувати про якість.
  Виконано.
 • Досягти відвідуваності terehoff.com не менш 1000 уніків на добу за даними ліру – цілком реально, вмісту вистачає, трохи «посеошничать» треба, ніяк часу не вистачає. Можливо доручу це справа сеопульту – підняти позиції по НЧ.
  Виконано з застереженнями, так як в останні два місяці в будні дні циферка в 1000 уніків за ліру проскакувала навіть не 10 раз, а більше.
 • «Виростити» SEO штучки до 1000 передплатників і відвідуваності 300-400 користувачів – цілком реально з тих же причин.
  На жаль, приділяв їм мало часу, але тим не менше 1000 передплатників він досяг, відвідуваність залишилася на рівні 50-60 хостів на добу. Виконано з застереженнями.
 • «Допилити» рейтинг блогів і дістати в нього не менше 1000 блогів – цілком реально.
  Не виконано.
 • Створити свою соціалку для блогерів, з допомогою якої блогери зможуть легко і просто вітати один одного з днем народження.
  Виконано. З’явився bloggerday.ru щоправда за браком часу я продав свою частку Ленару Амирханову.
 • Домогтися 2000 фоловерів у twitter – зараз майже 1000.
  Виконано, зараз вже 2800+.
 • Спробувати себе в фармі, так як для цього є все, навіть відмінний контент і домени, не вистачає лише часу.
  Виконано частково. Розкуштувати почав пробувати буду вже в наступному році.
 • До кінця 2010 року понад 90% доходу отримувати з онлайну заробітку (зараз приблизно 60 з онлайну і 40 з оффлайна) і серйозно подумати про звільнення з оффлайна, посадивши на своє місце кого-небудь з хороших знайомих, кому не «шкода» буде передати все напрацьоване і налаштоване за кілька років. Вже мрію про власному офісі в 6 квадратних метрів для початку, в інтернеті 5 Мбіт і програміста в кутку, який буде писати мені скрипти. Вдома працювати не хочу, потрібна робоча атмосфера.
  Виконано з застереженнями. Переважна більшість доходу з онлайну. Відсоток важко судити, мабуть близько 70-80 відсотків. З оффлайна звільнився. Посадив правда не хорошого знайомого, але тим не менш. Власне робоче місце є, мегабиты інтернету є, робоча атмосфера. Програміста в кутку, який пише скрипти, поки що немає, але є думки пересісти в середині року до групі web девелоперів. Тоді програмісти у кутку будуть. Вдома працювати не хочу.

Якщо подивитися реально, то зроблено чимало. Чимало належить зробити. Це означає, що є до чого прагнути. Це відмінний мотиватор для хорошої роботи.

Плани на наступний рік будувати поки що не намагався, але їх багато, їх дуже багато. Основний напрямок — працювати цікаво і добре. Поки ще не зрозумів, чим конкретно буду займатися, але обов’язково буде присутній блогінг, модераторинг, вебмастеринг. Зараз йдуть переговори з двома дуже цікавими клієнтами на просування, для яких потрібно не чисте сео, а вже маркетинг і як я його називаю «продаватинг». На сайтах за рахунок сео необхідно збільшити продажі. Сайти білі, дуже цікаві, до цього ніким не просувні. За результат готові добре платити. Крім того — це чудова жива практика та відмінне портфоліо. На багатьох конференціях дуже часто говорять про трансфорамиции класичного сео в комплексний маркетинг, при цьому послуга у свідомості і світогляді залишиться старою і доброю послугою просування сайтів.

Досвід просування цих сайтів і результати зміни продажів я обов’язково викладу на сторінках цього блогу. Так що велкам!

Всіх вас дорогі читачі блогу, всіх вас, мої дорогі фолловери, які живі люди, а не боти, всіх вас, шановні користувачі форумів gofuckbiz.com, webmasters.ru, armadaboard.com, maultalk.com я вітаю з наступаючим новим роком. Побажаю вам задоволення від вашого життя, вашої роботи і вашого відпочинку. Всіх я вас знаю, всіх вас пам’ятаю, всіх вітаю.

Завтра буде ще один будній день, незважаючи на те, що це 31 число. Тому завтра буде ще один пост в цьому році. Завтра я розповім про один дуже цікавий і цінний подарунок, який я отримав на новий рік. Зустрінемося завтра.

Терехов.