Про просування сайтів фахівцями з Пакистану та Індії

662

Спонсор посту — інтернет-видання про соціальні медіа, інтернет-маркетингу та інтернет-проекти

На виставці Internet World в Лондоні довелося мені поспілкуватися з ЅЕОшниками з Пакистану. Вони відрізнялися від справжніх англійських ЅЕОшников в першу чергу зовнішнім виглядом, розмірами стендів, а так само більш потайливі. Манера їх поведінки дуже схожа на працівників курортних і туристичних бізнесів — спочатку заманити до себе в мережі неймовірними обіцянками і струсити грошей, а потім вже абияк виконувати свою роботу.

Окремо хотілося б згадати стенд Indian Marketing. Вони вже зросли до рівня, щоб їздити на подібні конференції і виставлятися зі стендами. Хоча великої активності відвідувачів близько їх стендів я не помітив. Індійці більше сиділи, нудьгували і спілкувалися один з одним. З ними мені не довелося поспілкуватися, а от з пакистанцями дуже навіть.

Про просування сайтів фахівцями з Пакистану та Індії

Indus Net Technologies. У них 138 клієнтів по всьому світу, 478 працівників на повній зайнятості і більше 8000 проектів. Серйозно. Вони займаються усім: і веб дизайн, веб розробкою, і мобільними додатками та інтернет-маркетингом, і консалтингом. Відволічуся — консалтинг дуже цікава тема, про це буде окремий пост :).

Можна подивитися на їх сайт http://www.indusnet.co.uk/. Враження змішані. Хочеться вірити, що вони дійсно фахівці. Як насправді йдуть справи, сказати не можу — не перевіряв. Ясно одне — у них недорога (не буду говорити дешева робоча сила, мабуть є досвід в інтернет маркетингу. Але… вартість аутсорсингу 10 фунтів (трохи менше 500 рублів) в годину. Дешево… У мене годину консультацій коштує 100$. В 6 разів більше…

І ще у них SuperTeam — супер команда… Будь я англичаниным і власником бізнесу, нічого не розумів би в інтернет маркетингу, але чітко усвідомлював, що треба щось робити в інтернеті — не став би звертатися до них чисто інтуїтивно.

Переходимо до пакистанцям. Я відразу запропонував пакистанці (який зліва) поспілкуватися під диктофон, щоб потім все це справа оттекстовать і опублікувати на «наших» ресурсах з метою піару та популяризації їх компанії. Пакистанець тут же покликав самого головного (на останньому фото), головний прийшов, відвів мене в сторону (ну на всяк випадок мабуть) і почала слухати питання…

Про просування сайтів фахівцями з Пакистану та Індії

Де посилання брати? What is the best methods of link building? Він багато чого відповідав, не все повністю я розумів, але ось основний акцент він зробив на ссылочках .edu і .gov сайтів. Для тих хто не знає .edu — це освітні сайти, зазвичай університетів і коледжів переважно в Штатах, наприклад знаменитий http://stanford.edu/ (PR 8 до речі кажучи). .gov — це урядові сайти, найяскравіший приклад — http://www.usa.gov/ (PR 10).

Урядові сайти — самі трастові з точки зору донорів для ваших сайтів, освітні менш трастові, але все одно дають хороший ефект. Детальніше про те, що мені повідав цей дядько, я окремо проанонсирую в твіттері — так що підписуємося на @terehoff і на @ru_bt. В одному з них посилання точно буде.

Про просування сайтів фахівцями з Пакистану та Індії

Як залишилася живою тема прогону по каталогах в рунеті, так і на заході є напрямок линкбилдинга по коментування та спілкування на урядових і освітніх сайтах (зазвичай на форумах, розміщених у папці) з метою десь як залишити посилання на свій сайт.

Як правило такі ресурси не заморочуються з nofollow і редиректами, у них і так все нормально з ранжируванням. Тому для вебмайстрів та ЅЕОшников це знахідка. І якщо вийде «залишити» посилання таким чином, щоб її не зніс модератор, то це по суті справи «вищий пілотаж».

Саме з gov edu сайтів товариш з Пакистану Khaliq Uz Zaman (нехай буде скорочено Заман) рекомендував почати просування молодих сайтів. Не можу нічого сказати — не пробував і ефекту не знаю. До речі — ось тут списочок edu сайтів лежить. Хто хоче спробувати — велкам. Єдине але — якщо будете прокачувати свій сайт, доменну зону, виберіть .ru, а то аж надто підозріло буде, навіщо спілкуватися на форумі і піарити свій сайт .ru зоні.

Від тру білих ЅЕОшников я про використання gov edu сайтів для линкбилдинга не чув. Швидше за все не в пошані і не по фен шую такі способи. Висновки робіть самі. В цілому було цікаво.

Терехов.