Про викладання інформаційних технологій в менеджменті

586

У понеділок 24 жовтня у мене була перша лекція в якості викладача в рідному радіотехнічному університеті. Мені вдалося пролізти викладачем на чверть ставки на !доцентську посаду. Взагалі бажання попреподавать — це більше хобі, плюс можливість змінювати рід діяльності, хоч і ненадовго.

Особисто для мене в свій час було цікаво отримати на руки курс і зробити його з інтернет маркетингу, розповісти про просування сайтів та клепати в тому числі і для себе кадри. Я думаю це не за горами. А поки мені дали заочників (лекції і лаборатоки всього один тиждень), яким по розуму треба було диктувати як в ексель таблички будувати.

Познайомилися зі студентами — група 16 осіб. Серед них троє керівників відділів продажів, яким захотілося отримати вищу освіту. Відчуваєте суть? Щоб стати керівником відділу продажів, нехай і в офлайні, не завжди потрібна вища освіта.

Природно, «диктанти» ми на лекціях писати не стали. Як такого плану лекцій у мене не було, тому довелося імпровізувати. І розповідати практично корисні речі з свого досвіду.

По суті справи менеджер — це управлінець. Щоб приймати швидкі та ефективні рішення, потрібно мати на руках оброблену інформацію. Для цього і впроваджуються інформаційні технології. Від цього я з згоди групи і відштовхувався.

Тому розповів про мегаплан і миниплан, про OLAP технології, про те як швидко приймати рішення і чому їх треба приймати швидко, як боротися з бюрократизацією, як на прикладі Авіазаводу Х боротися з крадіжкою авіаційного палива за допомогою впровадження все тих же інформаційних технологій. При всьому при цьому зробив акцент, що автоматизація і контроль не є необхідність для батога (приводів для покарання). Автоматизація потрібна насамперед для скорочення часу на прийняття рішень. Етичне таке відступлення.

Сьогодні буде остання пара, все досдадут лабораторки, а в січні буде сесія. Так що вийшло цікаво, не особливо обтяжливо і корисно для кругозору. У весняний семестр буде ще цікавіше. Найцікавіше про зарплату — вона буде ну зовсім символічна. Принаймні бензин до універу від офісу окупиться. Вдалих вам вихідних.

Терехов.

Постової — потрібен кредит? Дізнайтеся, де взяти гроші в борг терміново на сайті http://nebankir.ru

Відео сьогодні про двох хлопців з парашутами.