Rooletочки для аудиту сайтів

656

Аудит сайтів буває двох видів — технічний аудит (хостинг, доступність сайту, коди відповідей, вага сторінки в кілобайтах, CSS, java скрипти та інше…) і SEO аудит. Спробуємо розібратися, що вміє робити rooletka від ingate розвитку, де Цар і Бог Андрій Смурыгов — можете почитати одне з останніх інтерв’ю з Андрієм Смурыговым, яке опубліковано на webmasters.ru.

Ingate мені зробив непристойну пропозицію і дав купон на 10 безкоштовних аудитів сайтів будь-якого розміру і кількості. Ну а тут як раз регіональні клієнти з’явилися нові. Так що самий раз їх прогнати через дійсно російську rooletka.

Почнемо з простого — заженемо сайт в систему для аудиту. Щоб наочно показати що і як — почнемо з terehoff.ru, де всього дві сторінки). Зверніть увагу, що написано про «технічний аудит сайту. А так все просто на першому кроці — URL ввів і «Аналізувати».

Rooletочки для аудиту сайтів

На другому кроці потрібно вибрати тип аудиту: аудит сайту (технічний) та/або аналіз конкурентів (вже більше схоже на SEO). Я вибрав і той і той.

Rooletочки для аудиту сайтів

На третьому кроці потрібно вибрати кількість сторінок для аудиту. Так як у мене всього 2 сторінки, то вибрав я мінімалку. При необхідності аби не переплачувати» можна ввести урли сторінок ручками і отримати аудит тільки для них.

Rooletочки для аудиту сайтів

На четвертому вводимо дані для аналізу конкурентів. Вибираємо ТОП (чим більше, тим дорожче), вибираємо пошуковик і вводимо список запитів, по яких конкурентів будемо аналізувати. Для тесту я взяв похідні слова від «Терехов» російською і ангельський.

Rooletочки для аудиту сайтів

Переходимо до оплати, де повинні погодитися з розрахованою вартістю всього аудиту. Картинка кликабельна. Це означає, що натиснувши на неї ви можете побачити її в дійсному розмірі. У Ingate завжди було хороше почуття гумору і коли при способі оплати я побачив тільки один варіант «Безкоштовно», то довго думати не став і натиснув «Оплатити». Спасибі хлопці, настрій підняли.

Rooletочки для аудиту сайтів

Ну а далі понеслося, система почала робити аудит. Природно, що оплата «Безкоштовно» пройшла успішно.

Rooletочки для аудиту сайтів

Якщо тиждень тому для аудиту 1000 сторінок сайту потрібно 5-6 годин, то для аудиту 2х сторінок і аналізу конкурентів по 6 зразок запитам знадобилося 5 хвилин. Подивимося на результати аудиту.

Аналіз сайту terehoff.ru

Картинка кликабельна

Rooletочки для аудиту сайтів

Коротко пробіжимося по аудиту.

Вік сайту — 1 рік 2 місяці 12 днів. Вік саме сайту (зв’язки сайт + домен), а не домену. У просуванні саме вік сайту важливіше.

Дата продовження домена — ну тут все зрозуміло, до 2012 року можна не паритися.

В яндекс каталозі і в DMOZ мене поки що немає. ТИЦ 10 PR 2. Так в принципі і є. Все попереду.

Регіон сайту визначити не змогли, що логічно, бо у webmaster.yandex.ru я його не вказав, а по 2м сторінок його визначити неможливо.

Індексація. В індексі яндекса 1 сторінка, в гуглі !4. Мабуть гугл з’їв щось старе. Тут попередження

«В індексі Яндекса занадто мало сторінок. Це може бути викликано санкціями з боку пошукової системи. За консультацією зверніться в службу підтримки Яндекса: [email protected]».

Спасибі, звичайно, за пораду, але я в курсі.

Характеристики каналу — тут все в нормі. Втрат пакетів немає та й не повинно бути. Rusonyx.ru рулить.

Налаштування дзеркал — це те, чим грішать дуже багато регіональні сайти. Ну тут у мене все гуд. Крім robots.txt, якого поки що просто немає. Дякую за нагадування.

Обробка 404 сторінки налаштована коректно, ну да, сторінки просто немає.

Як вже говорилося, robots.txt не знайдений, sitemap.xml виявлені помилки. Хоча за адресою http://terehoff.ru/sitemap.xml нічого немає. Мабуть баг який виліз. Треба допілівать.

Сайтів аффіліатів не виявлено. Залишилося тільки поставити питання — не виявлено в індексі яндекса або в регіоні? Сподіваюся розробники дадуть відповідь на це питання в коментарях.

Інформація про сторінки

Картинка кликабельна

Rooletочки для аудиту сайтів

Слід розуміти, що загальна кількість сторінок на сайті і кількість сторінок в індексі пошуковиків можуть відрізнятися. В даному випадку робот рулетки знайшов 2 сторінки. Їх на сайті власне дві і є. Причому на сторінці другого рівня виявлені аж 2 помилки. Цікаво-цікаво.

Почнемо з морди. Аудит ось такий (картинка кликабельна).

Rooletочки для аудиту сайтів

Власне текст аудиту ви можете прочитати самі. Трохи пробіжимося по помилок, які мене зізнатися сильно зацікавили.

Кодування сервера вказана невірно.

Кодування сервера вказана невірно. Деякі пошукові роботи можуть неправильно визначити кодування, і сторінка не буде відображатися в результатах пошуку. Рекомендуємо виправити кодування, яку віддає веб-сервер для цієї сторінки, щоб вона відповідала фактичної

Треба буде хлопцям верстальникам повідомити про це. Щоб одразу все переробили як треба.

18 помилок у верстці. Не попереджень, а саме помилок. Ну тут не бачу нічого поганого, бо багато топові сайти займають відмінні позиції навіть з помилками у верстці. Але постаратися пофіксити їх треба.

Індексація в yandex і google. Одна загальна помилка.

Контент сторінки не відповідає копії, що зберігається в пошуковій системі. Якщо вміст сторінки часто оновлюється, рекомендуємо розташовувати сторінку як можна ближче до головної.

Чесно кажучи, відрізняються кеш і поточна сторінка тільки анонсом постів з цього блогу (праворуч внизу на морді). Ось до речі кеш гугла. Індексація сторінки була позавчора. Так що це ніяк не помилка. Треба б допилити систему, щоб так яро не сварилася.

Контент сторінки унікальний. Чого власне і слід було очікувати. Додалося таке лайливе слово як «пасаж», яка приймає значення «Залишилося добити невеликі таски по верстці, додати пару графічних елементів«. Щоб не вантажити вам голову цими пристрастями, погуглите на цю тему, якщо є питання про це страшне слово «пасаж». Але для потреб SEO цю штуку знаходити в контенті треба — так що респект за реалізацію.

Частотний розподіл в тексті здалося природним. Ура. Зображень на сторінці не знайдено. Їх там начебто як і немає).

З внутрішніми і зовнішніми посиланнями все більш-менш в нормі, але невеликі зауваження є. Відправлю хлопцям.

В небажаних елементах був виявлений java script. Рекомендується перенести його в окремий файл. Так само попросимо хлопців з JP-Design поправити цю справу.

О боже — конверсійні елементи. Вони на сторінці знайшлися.

На сторінці присутні елементи, які будуть сприяти конверсії відвідувачів сайту в клієнтів.

По другій сторінці скрін нижче. Коментувати немає сенсу — там і так все зрозуміло (скрін кликабелен).

Rooletочки для аудиту сайтів

В цілому відомості для мене були корисні. Важливо те, що сервіс знаходить такі помилки, про наявність яких ти можеш навіть не замислюватися, а вони можуть мати неабияку вплив на SEO результат. Вижену ка я ще свій блог через сервіс, думаю щось цікаве і головне корисне точно знайду.

Аналіз конкурентів

Знову ж вставляю повний скрін (клікабельний)

Rooletочки для аудиту сайтів

Коротко пробіжимося по ньому. Був проаналізований ТОП 5 по кожному запиту. Скрін представлений для запиту «терехов». Інші сенсу виводити не бачу, а то звіт вийде дуже великий. Серед конкурентів можна побачити:

  • www.terehoff.com
  • www.terexov.com (ось це точно конкурент)
  • fashionpeople.ru (о боже, попса, але мабуть зі мною особисто не пов’язана)
  • wikipedia.org
  • і все

Показано пузомірки конкурентів, а так само контентно-текстові складові — що у них там і як. Дуже корисна інфа для тих, хто намагається обійти конкурентів за рахунок внутрішньої оптимізації. Нагадаю, що такий звіт складається для кожного запиту.

Висновок

На перший погляд сервіс аудитів не повинен вставляти настільки, щоб за «аудити» платити. А от за такі аудити (нагадаю, що в пост увійшли далеко не всі звіти, а тільки основні) платити можна. Замість того, щоб сидіти ввечері і займатися аудитами сайту вручну, краще доручити цю справу машині, а самому зайнятися більш цікавими і корисними справами. Наприклад контентом terehoff.ru. Я рулеткою буду користуватися однозначно. Є серія проектів, які я обов’язково через сервіс прожену тебе, щоб заздалегідь знати технічні помилки та їх виправити.

Миниконкурс

Найцікавіші побажання щодо розвитку функціоналу сервісу залишайте в коментарях. Красиві дівчата зв’яжуться з авторами цих побажань і подарують халявні аудити в системі. У мене все. Слава богу пост закінчений.

Терехов.

Відео не буде — нема чого воно в цьому пості.