Сайти на голому html

665

При створенні мануала по роботі з однією біржею в якості оптимізатора для публікації на terehoff.ru зіткнувся з такою проблемою як голий html. В принципі відкриваючи вихідний код різних сайтів я все розумію, а от коли сам починаєш чогось там витворяти — особисто в мене виникають питання.

Я знаю як працює CSS і для чого він потрібен. Я знаю html теги, в першу чергу під SEO. Але особисто мені простіше поставити завдання верстальщику, проконтролювати її виконання і заплатити йому за роботу. Тому що верстальник зробить це за 5 хвилин, а я витрачу 30, перш ніж розберуся що до чого. А мої 30 хвилин будуть коштувати набагато дорожче, ніж 5 хвилин верстальника.

З іншого боку, достатньо один раз розібратися, щоб потім оформляти статті так само швидко, як писати пости на движку wordpress — написав у блозі клієнта і залив. Всі плюси сайтів на голому html є мінусами сайтів на движках (в даному випадку порівнюю з wordpress).

Статичні сайти практично не завантажують сервер, моментально підвантажуються (для SEO теж як невеликий бонус), дозволяють творити у вихідному коді все що завгодно (у тому числі перелінковка під SEO), заповнення всіх необхідних тегів. Мінусами таких сайтів є копітка робота над кожною сторінкою. Грубо кажучи, якщо у вас буде 100 сторінок сайту і потім на все ви вирішите додати кнопку лайка фейсбуку, то вам доведеться перелопатити всі 100 сторінок.

Тому перш ніж наповнювати сайт контентом, треба підготувати універсальний html шаблон, в якому передбачити всі ці лайки і тд, а вже потім думати про викладанні сторінок в мережу.

Забув вказати ще один вагомий плюс голого html — це відсутність дублів, які так не люблять пошукові системи. WordPress їх генерує пачками, але проблема легко вирішується через robots.txt.

А взагалі мені цікаво почути ваші аргументи за і проти голого html і сайту на движку. В даний момент я схиляюся до голому html. Можливо це тимчасово, бо все ще попереду і я поки що не відчув всіх принад ручної роботи в блокноті. Що скажете?

Терехов.

Постової — sitepolice.ru.

Відео сьогодні — про двадцятиріччя Discovery.