Сервіс блогопросов PlanetProblem

622

Спонсор посту — дистанційний курс по професійній роботі з контекстною рекламою в Яндекс.Директ

Творці некомерційного сервісу PlanetProblem готували статтю для анонсу на хабре, але спочатку написали мені. І за символічний подарунок у 5 пляшечок добротного англійського елю цей пост публікується на блозі Терехова. Сервіс цікавий — це факт. На питання про те, як вони збираються заробляти, відповіді я не отримав. Сервіс передбачається як некомерційний. Буду радий, якщо в коментарях ви накидаете ідей щодо монетизації. Далі йде розповідь від імені автора сервісу.

Сьогодні я хочу познайомити вас з новим безкоштовним сервісом, який з’явився в інтернеті — це стартап PlanetProblem, який був запущений 1 квітня 2012 року. PlanetProblem позиціонує себе як сервіс блогопросов, з допомогою якого люди з однієї сторони можуть ділитися цікавими історіями, новинами, ідеями, а з іншого боку отримувати якісний і ефективний відгук у вигляді думок читачів.

Як влаштований сервіс

В основі PlanetProblem лежать невеликі інформаційні повідомлення (близько 500 символів), які можуть містити фотографію або відео, посилання на першоджерело, коротку описову частину і обов’язковий питання з варіантами відповідей. Коли люди відповідають на питання, вони не тільки висловлюють свій погляд, але і бачать реакцію інших відвідувачів, таким чином, беруть участь у формуванні громадської думки в простій і зручній формі.

Розв’язувані задачі

Основне завдання сервісу — допомогти власникам веб-ресурсів встановити швидкий і ефективний зв’язок зі своїми відвідувачами. Тобто ви будете знати не тільки те, що вашу статтю або новину прочитали, але і те, що люди думають, яке їх ставлення до описаних об’єктів і подій. Стандартною формою такої думки досі вважалися коментарі, але найчастіше, більшість людей не люблять залишати свої коментарі, тому що це чи не завжди зручно, потрібна реєстрація на сайті, або просто немає часу або бажання викладати свої думки. Залишити ж свою думку практично моментально, не залишаючи сторінок сайту, та ще й дізнатися, що думають інші, набагато простіше, наочніше і цікавіше.

Переваги

Основна перевага PlanetProblem перед стандартними формами опитувань і голосувань полягає в можливості більш широкого охоплення аудиторії. Про вашій статті тепер можуть дізнатися не тільки безпосередні читачі вашого ресурсу, але й інші люди, які цікавляться тією чи іншою тематикою, що приходять з порталу PlanetProblem. Крім того, сервіс надає читачам простий, зрозумілий і зручний інтерфейс, оптимізований для роботи на мобільних пристроях.

Робота з сервісом

Щоб почати роботу з PlanetPromlem, вам не обов’язково щось писати. Просто знаходите захоплюючі для вас стрічки опитувань інших відвідувачів, читайте їх, беріть участь в голосуваннях. Якщо ви вирішили щось написати, то сервіс блогопросов дає вам можливість створювати свої голосування. Діліться ними з друзями або виносьте свої найцікавіші опитування на головну стрічку сайту і будьте доступні відразу всім читачам. Якщо ви ведете блог, публікуєте новини або інформацію про різних продуктах та послугах, то вам буде цікаво вставити свій опитування безпосередньо в ваш сайт і бути в курсі думок людей в режимі онлайн. Для цієї мети сервіс пропонує різні види вбудованих віджетів. У підсумку ви отримуєте прямий доступ до тієї інформації, яка необхідна саме вам, плюс думки інших людей цікавлять вас питань, що цінне саме по собі.

Приклади використання

Тепер наочний приклад, як це все працює на практиці.

Якщо ви читач

Якщо ви читач, ви просто заходите на портал і бачите стрічку опитувань.

Сервіс блогопросов PlanetProblem

Ознайомившись з цікавими статтями та відповівши на супутні питання, вам стають доступними результати опитувань і голосувань.

Сервіс блогопросов PlanetProblem

На порталі є можливість шукати інтересуемий теми за ключовими словами, для цього переходимо в розділ «Пошук» і вводимо в рядку пошуку, наприклад, «діти-батьки». Нам повертається сторінка з результатами пошуку.

Сервіс блогопросов PlanetProblem

Також можна натиснути на тег, наприклад, «діти» і побачити повний список опитувань, зазначених цим тегом. Це дозволяє швидко орієнтуватися в потоці інформації та знаходити те, що потрібно.

Сервіс блогопросов PlanetProblem

Так як сайт відкритий для всіх охочих писати свої нотатки, то передбачена можливість ведення власних стрічок опитувань. Повний список всіх стрічок доступний в розділі «Стрічки». Перейшовши за посиланням, що вас цікавить стрічки, ви потрапите на сторінку, на якій будуть доступні всі опитування і голосування даної людини або компанії.

Якщо ви автор або вебмастер

Якщо ви автор і зацікавлені в збільшенні потоку читачів ваших статей, а також хочете дізнатися їх думки, то можете публікувати ваші опитування на ресурсі PlanetProblem, а також вбудовувати різні віджети на свої сторінки. Створимо наш перший опитування. Для цього заходимо на сторінку «Створити опитування». На сайті для авторів передбачена обов’язкова авторизація за допомогою популярних соціальних сервісів.

Сервіс блогопросов PlanetProblem

Після авторизації буде доступна сторінка створення опитування.

Сервіс блогопросов PlanetProblem

Вводимо необхідну інформацію, вказуємо питання і короткий опис, в якому можливо додавати посилання на повну статтю або новину, додаємо медіа контент, наприклад, зображення або посилання на відео YouTube ролик, вказуємо варіанти відповідей і теги для зручного швидкого пошуку. Після того, як всі введено натискаємо кнопку додати. Створюється опитування і відкривається сторінка «Мої опитування», на якій можна бачити всі створені вами опитування і голосування.

Сервіс блогопросов PlanetProblem

Внизу опитування видно ідентифікатор опитування, в нашому випадку він дорівнює 100, і кнопки «В пісочницю» і «Видалити». З помущью ідентифікатора опитування буде доступний по прямой ссылке, а також відображатися у віджетах. Пісочниця — місце, куди можна відправити ваш опитування, якщо ви хочете, щоб він потрапив на головну стрічку сайту і став доступний відразу всім читачам (докладніше про стрічках буде сказано далі). Переглядати опитування і голосування в пісочниці в даний момент можуть тільки авторизовані користувачі. У кожного опитування в пісочниці внизу є кнопки «+1» і «-1». Натискаючи на них, ви віддаєте свій голос, чи подобається вам ця запис чи ні, тобто чи ви хочете, щоб вона стала доступна всім чи ні. Як тільки набереться велика кількість плюсів, опитування стане відразу видно всім.

Сервіс блогопросов PlanetProblem

Якщо ваш опитування набрав велику кількість негативних голосів, то він автоматично видаляється з пісочниці і більше не може туди потрапити. При цьому він не буде повністю видалений з сайту і буде доступний всім вашим читачам по прямой ссылке або у вашій стрічці, поки ви не видалите його самостійно, якщо побажаєте. З допомогою кнопки «Видалити» ви можете у будь-який момент видалити будь створений вами опитування. Єдине обмеження, якщо опитування опубліковано на головній стрічці або знаходиться в пісочниці, він не може бути самостійно видалено.

Робота зі стрічками

Тепер поговоримо про стрічках. Кожен авторизований користувач може створити свою стрічку і давати посилання на неї своїм читачам. Натиснувши на пункт меню «Моя стрічка», ви потрапляєте на сторінку створення стрічки.

Сервіс блогопросов PlanetProblem

Після створення ідентифікатора вашої стрічки, вона буде створена і відразу стане доступна по посиланню @Ідентифікатор. У нашому прикладі ми будемо використовувати ім’я PlanetProblem. Далі заповнюємо інформацію про себе або своєї компанії, щоб читачі мали уявлення, про що ця стрічка і що в ній буде публікуватися, наприклад, опитування про мобільні пристрої, новини політики та економіки і т. д.

Сервіс блогопросов PlanetProblem

Якщо перейти по посиланню на стрічку, то побачимо наш створений опитування.

Сервіс блогопросов PlanetProblem

Синхронізація роботи

Наступне питання, яке ми обговоримо — як синхронізувати ваші відповіді, щоб на різноманітних пристроях, наприклад, на домашньому і робочому комп’ютері, ви бачили одну і ту ж картинку, тобто якщо ви проголосували вдома, то щоб цей же відповідь ви бачили на роботі і навпаки. Так як на сайті відсутня обов’язкова авторизація користувачів-читачів, то щоб охоплення відвідувачів був максимальним і ніщо не примушувало їх робити якісь спеціальні дії для вираження своєї думки, то для кожного відвідувача створюється унікальний ідентифікатор, до якого прив’язуються його відповіді на запитання. На спеціальній сторінці «Мій ID» ви можете керувати створеним для вас ідентифікатором: переглянути поточний, ввести інший і видалити. Введіть один і той же ідентифікатор на двох різних пристроях і ваші відповіді будуть автоматично синхронізовані і доступні одночасно. Проголосувавши тепер на одному пристрої, ви будете бачити той же відповідь на іншому. У будь-який момент ви можете видалити поточний ідентифікатор, після цього для вас буде створено новий ідентифікатор, а всі відповіді, пов’язані з попереднім ідентифікатором, перестануть бути доступні для перегляду.

RSS канали

Якщо ви звикли отримувати останні новини використовуючи RSS канал, то на порталі передбачена можливість організувати таку передплату для будь-якої стрічки. Досить вказати в якості параметра ім’я стрічки і число останніх повідомлень від 1 до 50. За замовчуванням використовується 10 повідомлень головною стрічки сайту. Приклад: planetproblem.com/rss/?count=10&feed=@PlanetProblem Сервіс блогопросов PlanetProblem

Вбудовування віджетів

І останнє питання, цікавий авторам і веб-майстрам, які хочуть використовувати опитування на своїх сторінках — це віджети. В даний момент підтримуються розробниками три види віджетів: віджет у вигляді закладки, віджет у вигляді фрейму і віджет у вигляді стрічки опитувань. Розглянемо кожен з них більш докладно.

Віджет у вигляді закладки

Щоб додати віджет на ваш сайт, вам потрібно:

  • створити опитування;
  • отримати його ідентифікатор;
  • вказати цей ідентифікатор код віджету;
  • вставити код віджету в будь-яке місце вашої сторінки .
  • На вашому сайті з’явиться вкладка.

    Сервіс блогопросов PlanetProblem

    При натисненні на неї відкривається вікно з опитуванням.

    Сервіс блогопросов PlanetProblem

    У коді віджета ви можете встановити ряд додаткових параметрів, які впливають на зовнішній вигляд закладки (колір, розташування, відступ і т. д.), щоб налаштувати її під дизайн вашого сайту. Також ви можете налаштувати віджет так, щоб замість закладки відображалася ваша кнопка або посилання.

    Приклад коду:

    Віджет у вигляді фрейму

    Щоб додати віджет на ваш сайт, вам потрібно:

  • створити опитування;
  • отримати його ідентифікатор;
  • вказати цей ідентифікатор код віджету;
  • вставити елемент
    , всередині якого буде створений кадр з голосуванням, в потрібне місце на сторінці;
  • вставити код віджету в будь-яке місце вашої сторінки, але обов’язково нижче зазначеного елемента
    .
  • На вашому сайті з’явиться опитування.

    Сервіс блогопросов PlanetProblem

    У коді віджета ви можете встановити ряд додаткових параметрів, які впливають на те, чи буде завантажуватися кадр відразу або після натискання на посилання, назва для неї, горизонтальне або вертикальне розташування віджета. Також можна налаштувати, щоб переглядати посилання-кнопка, а не відразу з’являвся опитування.

    Приклад коду:

    // var ppOptions = { // идентификатор опроса post_id: 48, // идентификатор html-элемента, внутри которого будет // вставлен фрейм с голосованием widgetTagID: ‘pp_widget_frame’, // горизонтальное или вертикальное расположение виджета horizontal: false, // ширина фрейма виджета width: ‘512’, // высота фрейма виджета height: ‘300’, // будет ли показан фрейм сразу при загрузке страницы isShown: false, // показывать ссылку для переключения режимов // отображения фрейма (показан / спрятан) showToggle: true, // название ссылки, когда фрейм спрятан labelShow: ‘Показать опрос’, // название ссылки, когда фрейм показан labelClose: ‘Скрыть опрос’ }; (function() { var script = document.createElement(‘script’); script.type = ‘text/javascript’; script.async = true; script.src = ‘https://planetproblem.com/js/widgetfrm.min.js’; document.getElementsByTagName(‘head’)[0].appendChild(script); })();
    // ]]>

    Віджет у вигляді стрічки опитувань

    Віджет дозволяє на вашому сайті показувати список останніх опитувань, створених у вашій стрічці (або в інший який-небудь стрічці). Це може бути зручно для сайтів, на яких пишуться різні огляди товарів і послуг. Користувач таким чином не може переглядати всі статті в пошуках того, що йому цікаво, а відразу побачити недавні записи, перейти за посиланням, ознайомитися зі статтею, проголосувати і переглянути думки інших.

    Приклад, як це може виглядати:

    Сервіс блогопросов PlanetProblem

    Тут у вашу сторінку за допомогою технології JSONP додається список останніх опитувань з стрічки опитувань.

    Приклад коду:

    Висновок

    Ну ось власне і все. Підводячи підсумок вище сказаному, у творців PlanetProblem вийшов дійсно простий і зручний сервіс для створення опитувань. Але як і у будь-якого стартапу, є куди рухатися далі. Хотілося б бачити нові віджети з іншими типами графіків, наприклад, у вигляді звичних барів (стовпчиків), можливість багатоваріантного голосування, більш легкі та зручні способи одержання код віджету, наприклад, по натисненню на кнопку біля опитування. Сподіваюся стаття здасться цікавою всім, залишайте ваші коментарі та інші пропозиції щодо розвитку проекту.