СисьАдминские будні — глава 4

591

Глава 1, розділ 2, розділ 3. У третьому розділі обіцяв порівняти сисадміна з повією. Дуже часто буває, що сисадмін дійсно виступає в ролі повії, коли він повинен робити і вміти все.

Перед тим як порівнювати, наведу одну цитату з БАШа, щоб ви зрозуміли, що мається на увазі під найдавнішою професією і почнемо розповідь. Цитату гуглом на БАШе не зміг знайти, але суть приблизно в наступному.

  • Підходить головбух до сисадміну з магнітофоном — подивися, у мене магнітофон будинку перестав грати.
  • Підходить виконавчий директор — подивися, у мене вдома чайник перестав включатися.
  • Підходить менеджер — глянь, чо у мого сина плеєр перестав грати пісні по порядку, а грає довільним чином.
  • Секретарка підходить — слухай, що в мене місячні не починаються, може порадиш…

Саме так і ніяк не інакше дуже часто буває в невеликих комерційних конторах, де сисадмін — єдиний представник технічно освічених особистостей, тому повинен вміти все, що пов’язано з електрикою, музикою, різного роду аппаруторой і тд. Ключове слово тут має. Хочеться сказати у відповідь — з якого бодуна він це повинен? Розповідаю як історично коли-то «НАШИХ» колах це з’явилося.

Є така категорія людей, як керівництво. І воно дуже любить керувати. Причому всіляко дає зрозуміти, що він вам платить гроші, тому ви повинні виконувати те, що вам «наказують». Чесно кажучи, я всім рекомендую пройти фазу «найманого працівника». Це дуже корисна нехай і невелика, але школа життя. І далі з цієї школи у вас два шляхи. Або продовжувати бути найманим працівником, або розвиватися, стає фахівцем і самому працівників наймати, так як фізично ви всі не потягнете.

Відволіклися. Якщо взяти середньостатистичну картину сьогоднішнього подання системного адміністратора в середній комерційної коротко, то це фахівець, який повинен слідкувати за усіма комп’ютерами і телефонами, всі принтери повинні друкувати, у всіх повинен швидко літати інтернет і не закриватися мікрософт ворд. Далі приходить радянсько ідеологічна надбудова: кавова машина повинна варити смачний еспресо, у дитини керівника не повинен глючити настільний тетріс і якась китайська розвиваюча хрень, домашня магнітола, куплена десь в Северодвінську чомусь хрипить на улюбленій пісні, вдома у керівництва не працює інтернет, хоча надійного провайдера вибирав сисадмін, в свіжокуплені машину раптом не гаснуть габарити…

Хто це все має виправити? Правильно — системний адміністратор. Адже він же фахівець з вищою освітою. Адже він все може і все вміє.

Тут у мене два коментарі на цей рахунок. Одна справа, коли за кожне «повинен» отримане з «радянсько ідеологічної надбудови» системного адміністратора доплачують відрядно — цим можна займатися, це своєрідний «калим», від якого гріх відмовлятися. Інша справа — коли ти повинен бо ти повинен, і може бути коли небудь склавши твої «сверхнормированные» обов’язки ми доплатимо тобі новорічну премію в розмірі 5 тисяч рублів (сумарно за рік).

Є й інший момент. Одна справа, коли сидить «бородатий» эникейщик, якому вистачає його зарплати і більше нічого не треба в житті. Цей товариш з радістю піде розвіяти свою нудьгу неоплачуваною калимом. Інша справа, коли сидить чоловік, який в інтернеті щось там клепає і йому дуже не хочеться витрачати свій особистий робочий час на неоплачувану від керівництва лівак. Розумієте в чому фішка?

І знову ж, є дуже тонкий психологічний момент. Якщо від неоплачуваної лівака відмовлятися, то можна нарватися на гнів і підозри, що та як та як ти можеш? З іншого боку, якщо ти погоджуєшся, то подписываешься під новими обов’язками, які при цьому автоматом стають твоїми «навічно» при тій же заробітній платі. Ті несвідомо намагаючись залишатися лояльним по відношенню до начальства ви заганяєте себе в кабалу.

Підійдемо до цього питання з іншого боку — з боку керівництва. Сидить у мене цей «нероба», лазиет за інтернет і якийсь хренью займається, нехай разом цього допоможе мені, тим більше Я йому зарплату плачу а не він мене. І ця позиція має право на існування.

Трохи підсумовуючи, скажу, що за ті 5 років сисадминства я був і організатором корпоративів, та виїзних семінарів, і водієм, не забуваючи про комп’ютери, телефони, інтернети, сервера, охоронну і пожежну сигналізацію, відповідальність за установку кондиціонерів і нагрівачів води…

Було весело. Про деякі з цих історій я розповім пізніше. Суть цієї глави в двох словах — пройдіть школу життя і потім не дозволяйте собі диктувати умови. Вдалих вихідних.

Терехов.

Постової — недорого інтернет магазин взуття.

Відео сьогодні про блондинку сисадміна.