СисьАдминские будні — розділ 3

589

Невеликий анонс про сервера — у зв’язку з 6-річчям хостинг-компанія Inferno Solutions пропонує администрируемый сервер в Німеччині Core2Quad Q9550 4×2.83 Ghz + 8GB RAM + 2x500GB HDD + 5000Gb bw + 100Mbit — за СУПЕР ціною 99$! Допомога в переїзді додається.

Перша глава тут. Друга глава тут. В четвертій главі будемо порівнювати сисадміна з повією, а сьогодні, у третій, поговоримо про зв’язки сисадміна з зовнішнім світом, як то провайдерами інтернет, телефонії, GSM зв’язку і іншої нечисті, з якою він, як справжня повія (про це в наступному розділі) повинен вміти швидко домовитися і вирішувати абсолютно будь-які питання.

В приниципе інтернет не є обов’язковою атрибутикою тих чи інших організацій, але на моїй минулій роботі вже ЇМ (відчуваєте, що вже ЇМ, а не НАМ) він був потрібен для наступних цілей:

  • електронної пошти з зовнішнім світом (куди без цього);
  • серфінгу по інтернету, в тому числі для гороскопів, передбачень, пошуку магазинів з м’якими меблями;
  • перегляду порно (було і таке, спалившиеся довго червоніли);
  • аськи особливо привелегированным співробітникам (щоб непривелегированные не дай бог нічо зайвого конкурентам не відправили);
  • скайп (користувався тільки я, але потім прогрес дійшов і до керівництва, правда закінчився цей прогрес на етапі перевірки згідно зі мною);
  • ftp — ну коли то я повинен був почати цим займатися;
  • ну і так по дрібниці.

Торентами не користувалися принципово. Якщо є інтернет, то є провадер інтернету, який ці послуги надає. На етапі підготовки до переїзду з 3х кімнат (у главі 1 писали про це) в інше окрему будівлю довелося опікуватися питаннями інтернету, причому хотілося повноцінну оптику, а не ADSL який через намокання міді в каналізаційних каналах втрачає пакети.

Дзвінки відбувся і в підсумку я вийшов на молоду і динамічно розвивається на той момент (втім і сьогодні вони розвиваються дуже навіть бадьоро) компанію, яка відразу нам дала по оптоволокну і телефони, і інтернет. Як зараз пам’ятаю, зустрічалися тоді з генеральним директором і головним інженером. На об’єкті якраз і познайомилися, і підтримуємо стосунки досі. До речі кажучи, вдома інтернет та телефон у мене ж від цієї компанії, гарний телефонний номер був «подарунком на весілля», а вже підключення було зроблено в пріоритетному порядку. Не суть.

Інтернет провели, телефонію запустили, і що найголовніше, техпідтримка була на відстані телефонного дзвінка. Будь-які питання вирішувалися досить швидко. З техпідтримкою був знайомий особисто. Пиво пили і не раз. В тому числі і 7 травня.

Такий вже я людина, що з усіма адекватними людьми у мене виходить підтримувати добрі відносини, навіть якщо цих людей багато і не всі дружать один з одним. З неадеватными людьми намагаюся не мати спільних справ. Якщо говорити про провайдінгу інтернетів, то вийшло так, що близько року тому я в прниципе знав всі контори Рязані, які давали інтернет, знав хто як працює, на яких умовах і які технології, і до кого при випадку краще звернутися. І в принципі, з усіма виходило спілкуватися.

Це я до того, що дані знайомства при інших рівних умовах давали зменшення терміну підключення абонентів (причому і фізичних навіть), зменшення часу на усунення неполадок і проблем, та й багато чого ще.

Вийшло трохи важкувато для прочитання, тому перейдемо до кумедних фактів, які так чи інакше були пов’язані з моєю колишньою роботою та зв’язками із зовнішнім світом за допомогою сучасних технологій.

Був момент, коли з’явилася завдання перевіряти логи асьок на предмет щурятництва інформацією з конкурентами. Рішення було знайдено, вже не пам’ятаю який. Знали б ви, чого варто перечитувати логи асьок «колег»? Це ще гірше, ніж копирсатися у брудній білизні. Щоправда, є один плюс — відразу розумієш, що людина з себе представляє і як веде себе по відношенню до інших за спиною. Але все одно неприємно.

Тим не менш асечные логи є відмінним джерелом унікального контенту, якщо вирізати ніки, час і залишити тільки текст повідомлень. Я навіть експериментував у свій час і цей контент залітав в індекс яшки на ура. Цінність такого контенту і сайтів з таким контентом звичайно не зовсім ясна, але якось заробити на ній спробувати можна було, а це вже досвід.

Була така річ як деталізація трафіку. Точніше було завдання яку треба було вирішити. Мається на увазі трафіку інтернет. Щоб робочий час співробітників не в якому разі не «вбивали» на однокласників, вконтакт, порносайти, розважальні сайти, онлайн іграшки та іншу лабуду. Це було офіційно заявлено. Насправді підтекст був інший — потрібен був зайвий привід домотаться і зрізати потенційну премію, яка кожен місяць розраховувалася абсолютно новим способом.

Задача була поставлена задача була вирішена. І знову це саме брудну білизну, правда в полегшеному варіанті. Яких тільки ресурсів в логах я не знайшов… Невеликим гемороєм було те, що кожен місяць треба було відправляти звіт по кожному співробітнику. Природно, звіт по собі і по програмисту я не отправля — адже нам же треба було довіряти.

Коли ми тільки сіли — оплата у нас йшла виходячи з кількості завантаженого трафіку. Якщо хто скачував багато, у того вираховували із зарплати. Природно, що найбільше завантажував я, адже я ж системний адміністратор. Але природно мені своєю зарплатою не хотілося заради цього жертвувати. Тому при підготовці звітів доводилося пару гігабайт розкидатися на 25 співробітників, причому більша частина віддавалася тим, хто займався порносайтами та соціальними мережами… Ех, часи були.

А потім ми взяли безлімітний інтернет і такої проблеми більше не вставала. Резюмуючи все вищевикладене хотілося б сказати, що мотивація працівників (найнятих вами працівників) повинна бути на результат, а не на час. Якщо людина отримує гроші за результат, то вам як керівникові має бути принципово, скільки часу він працює, а скільки сидить в «однокласниках». І це його проблеми, як витрачати свій час для ефективного досягнення результату.

Мені в цьому випадку радує внутрішня позиція у ставленні співробітників топів ринку інтернет реклами — наприклад, у компанії «Ашманов і партнери» трафік взагалі не проглядається. Там кожен заимается своєю справою. А аналізатори якості пошуку роблять таку кількість запитів, що програмно-апаратні обмеження просто заблокували роботу.

Якщо у вас є наймані працівники — дайте їм зрозуміти, що вам як керівнику потрібен результат, а не час: написані й опубліковані статті, виконані продажу, успішне впровадження конверсія трафіку, позиції в яндексі, поступишвие грошові кошти… Треба побудувати процес так, щоб співробітникам хотілося працювати. Приблизно так само, як мені хочеться писати пости кожен будній день. У мене не було мотивації працювати на результат в тій конторі, власне тому я і поліз в інтернет, а потім з контори звалив, причому мене не хотіли відпускати красиво і спробували під кінець насрати в душу, але я зумів усе це перевернути в протилежну сторону і пішов якраз дуже красиво. Про це в наступних частинах. Вдалих вихідних.

Терехов.

Постової — інтернет магазин взуття.

Відео сьогодні про контроль інтернет-трафіку з домішкою реклами. Цією програмою я до речі не користувався). Але от наявність ролика в інтернеті радує.