Створення сайтів для оффлайн заробітку

627

Гостьовий пост від SEO-аспіранта: блогера, манімейкера, що займається створенням, просуванням і монетизацією сайтів в Рунеті.

В наш час більшість блогерів-манимейкеров пов’язують заробіток на сайтах з біржами вічних або тимчасових посилань, з контекстною рекламою і з партнерськими програмами. Але досить рідко можна зустріти статті, які б розглядали оффлайн монетизацію сайтів (може все через рефссылок :)). Про це сьогодні й хотів би поговорити з читачами блогу terehoff.com.

В кінці 2009 року, коли я був ще зовсім зеленим оптимізатором, мені в голову прийшла досить цікава ідея: а чому б не робити сайти під вже існуючий бізнес, просувати їх у пошукових системах за свій рахунок і потім здавати в оренду бізнесменам. Звичайно, для таких міст, як Москва або Санкт-Петербург ідея не підходить (хіба тільки для дуже рідкісних тематик), адже там практично всі топи забиті під зав’язку. Але я живу в невеликому регіоні, і тут конкуренції в деяких сферах взагалі практично немає.

Провівши розвідку серед друзів і знайомих, я знайшов кілька товаришів, які займалися малим бізнесом. Проаналізувавши видачу, вибрав одного бізнесмена, чий сайт (зроблений на Юкоз) перебував за всіма основними запитами на другий і третій сторінці в Яндексі. Крім того, за моїми приблизними підрахунками, в топ-3 по деяким продавцям запитами можна було вилізти тільки за рахунок внутрішньої оптимізації, контенту і декількох посилань.

За тиждень було зареєстровано відповідний домен в лоні ru, замовлений контент (близько 20 статей), встановлений і налаштований WordPress. Для початку більше з сайтом нічого не робив. Навіть якщо б з моєї затії нічого не вийшло, сайт завжди можна було монетизувати в біржах посилань.

Через кілька тижнів подивився позиції. Мій новий сайт був на другій сторінці видачі Яндекса — сусідячи з тодішнім сайтом обраного мною бізнесмена. Щоб почати рухати сайт в топ, була проведена внутрішня перелінковка і замовлений дешевий прогін (зараз вже точну його ціну не згадаю, але це було щось в районі пари сотень рублів). Паралельно я працював над іншими проектами і тому моніторив сайт не так вже часто.

Через місяць я знову поліз у видачу. На мій превеликий подив за деякими запитам сайт був в топ-3 Яндекса. Заглянув в статистику і виявив, що на сайт час від часу заходять за цільовим запитам виду «купити *назва товару* в *назву міста в регіоні*». Протягом тижня я переговорив з бізнесменом. Він поскаржився, що давно найняв людину для створення і просування сайту, але ні одного клієнта цей сайт досі не приніс. У відповідь від мене надійшла пропозиція наступного характеру: я на свій сайт вішаю його контактні дані, продовжую просування і, якщо клієнти почнуть дзвонити, він починає платити мені певну суму щомісяця. Тут хочу зазначити, що обумовлену суму я отримував, підробляючи нічним сторожем.

Якраз настав новий рік, всі святкували і ні про якому бізнесі мови і бути не могло. На початку лютого бізнесмен мені сам подзвонив і запропонував зустрітися. Виявилося, що дзвінки почали надходити вже в січні. Відзначивши цей факт, ми домовилися про подальшу співпрацю. Я отримав обумовлену суму (що дозволило мені звільнитися з нічної роботи і впритул зайнятися створенням і просуванням сайтів), плюс, бізнесмен запропонував мені невеликий відсоток з кожної вдало проведеної операції. За це я повинен був вести з деякими клієнтами листування і відправляти платіжні реквізити.

Вся подальша робота над сайтом зводилася до написання тематичних статей (декілька разів на місяць) і закупівлю посилань в Ротапост. Нижче наводжу статистику відвідуваності:

Створення сайтів для оффлайн заробітку

Тематика досить специфічна, тому трафіку в регіоні не так вже й багато. Однак вартість товарів дозволяє навіть при такій відвідуваності постійно збільшувати обороти.

З тих пір я заглибився в створення сайтів для оффлайн заробітку. Зараз у мене є як постійні, так і тимчасові клієнти. Цей вид діяльності дозволив мені зняти квартиру і з’їхати від батьків, а так само обзавестися власним майном і навіть дружиною :). А тому самому першому моєму клієнтові я досі здаю в оренду сайт, плідно співпрацюючи з ним вже протягом двох років.

Безперечні плюси подібної схеми створення сайтів для оффлайн заробітку:

  • Сайт в будь-якому випадку ваш. Тому здати в оренду ви його можете будь-якій зацікавленій клієнта.
  • Якщо сайт не лізе в топ або ви не змогли домовитися ні з одним бізнесменом, то його можна монетизувати стандартними інструментами.
  • Власник бізнесу нічим не ризикує. Можна працювати взагалі без договору.
  • Ви можете отримувати не фіксовану «зарплату», а відсоток з продажів. Що, безумовно, мотивує до підвищення якості створення і просування сайтів.
  • Ви не обмежені в інструментах: можете використовувати SEO, SMM, контекст і т. д.

P.s. Вибачаюся за те, що не даю адресу сайту, але, по-перше, не хочеться втрачати хороших клієнтів, а, по-друге, не хочеться зайвий раз привертати увагу «доброзичливців» до сайту.

Дякую за цікавий пост. Від себе хочу додати, що дана тема працює, тим більше в регіонах, де топ досягається поки що дуже легко. Дана публікація ще один приклад того, як можна свій онлайн захоплення і експерименти додатково монетизувати. Якщо є бажання, можна спеціалізуватися в рамках регіону і почати будувати свою онлайн бізнес імперію.

Терехов.

Відео сьогодні — класний 5ти секундний фільм.