VPN (ВПН) для вебмайстра

688

VPN (Virtual Private Network ) перекладається як віртуальна приватна мережа. Власне сабж, хто не в курсі що це таке, може погуглити і знайти схеми, так і картинки (вони нижче до речі наведено), а може почитати далі. Інтернет — штука досить відкрита. А у відкритості є свої мінуси, в тому числі і відсутність анонімності. В однокласниках навіть у свій час а може бути і зараз за бабло можна ставати невидимим. Щоб просматрировать відфотошоплені фотографії симпатичних дівчат при цьому не залишаючи слідів. І за це платять.

Є інша небезпека. Приїхали ви в Єгипет, на початку року у них там все було не дуже добре, більш менш стало налагоджуватися. І є там у них в рамках олл інклюзів безкоштовний або умовно безкоштовний вай фай. А вам тут як раз треба вебманей пару тищ баксів партнерам відправити. Звичайно, вебмані про секурности (безпеки) піклуються, шифрування, ключі, Enum і все таке, а от вам зайвий раз потурбуватися не завадить.

Поясню чому. Я ніби як колишній системний адміністратор. І коли було завдання отснифить (відловити) переговори по асьці і скайпу в рамках локальної мережі (з ким співробітники офісу тріщали із зовнішнім світом і про що), робилося це на раз і два. Було б бажання керівництва і власний інтерес (адже цікаво ж це тоді було), а можливість для реалізації ми знайдемо. Більше того, я вам скажу, що все це можливо і виходило.

Мене-то в приниципе ніхто не міг прослухати, тому у мене була можливість спокійно і не напружуючись піднімати свій інтернет-бізнес, щоб в кінці 2010 року сказати дядькові гудбай. Що власне і сталося. Але повернемося до ВПН.

У тому ж Єгипті так і в будь-якій іншій країні, в публічних місцях де є безкоштовний вай фай вилазити в інтернет посерфити по сайтах проблем немає, а от грошима маніпулювати може бути небезпечно. Я не кажу що небезпечно, я кажу що недостатньо захищено. І є така штука як ВПН (VPN).

Як працює

На вашому комп’ютері стоїть спеціальна програма (на різних операційних системах різна), в яку зашиті ключі або інші дані для аутентифікації. На іншому кінці в інтернеті на спеціальному сервері (в Штатах або в Голландії наприклад) піднято аналогічний сервіс, в якому прописані якісь дані або ключ для аутентифікації. Між вашим комп’ютером і сервером встановлюється шифроване з’єднання, потік даних шифрується у вас, відправляється на сервер і там розшифровується. І далі вже борознить про просторами інтернету як зазвичай.

Тобто для того, щоб зі свого провайдера в Рязані мені потрапити на свій блог, який фізично хоститься в Москві, мені спочатку потрібно буде «дістатися» до ВПН сервера в тій же Голландії і потім з нього потрапити на блозі. Це трохи зменшує фактичну швидкість інтернету, але при цьому збільшує безпеку та забезпечує анонімність, адже фактично ви «сидите» в інтернеті з сервера, чим забезпечуєте собі анонімність і більш високу безпеку. Нижче показані картинки, там все наочно.

VPN (ВПН) для вебмайстра

VPN (ВПН) для вебмайстра

Для чого і як це використовувати — це інше питання. Сервісів VPN працюють з виндузой багато, менше їх під макось і лінукс. Щоб знайти оптимальний — погуглите, зареєструйтесь і попросіть тестовий доступ. Якщо вийшло і все влаштовує — купуйте. Ваша безпека і безпека вашиз даних коштує дорого.

PS. Якщо ви орендуєте власний сервак в Штатах або в Голландії, то можете налаштувати там VPN сервер, лазити звідти і нічого зверху не доплачувати. Треба тільки знайти системника грамотного, який би зробив все це.

PSS. Я тут тільки основи розповів і принцип. Якщо вам треба буде сильно зашифроваться — погуглите і все вийде.

Терехов.

Постової — Онлайн бізнес у Білорусі

Відео сьогодні про день системного адміністратора. З минулим, колеги.