Як ми починали заробляти в інтернет

533

Спонсор ностальгічного поста — комплексна розкрутка сайтів.

Я пам’ятаю, що пост про мої перші сто доларів в інтернет. Сьогодні, суботнім днем я хотів би трохи розповісти, як я заробив наступні сто доларів в інтернет. Не принципово, що це були другі або навіть треті з четвертими сто баксів, але згадуючи, як ми працювали, хочеться про це розповісти.

Починати завжди непросто, особливо коли під п’ятою точкою немає нічого, крім блогу з нульовими пузомеркамі, якому від сили пару місяців (мається на увазі, зв’язці домен + контент). Але хотілося працювати, не менш хотілося і заробляти, принаймні на щось початкове, тому і працювалося. Не те щоб з перемінним успіхом, але профіт був і вперед ми рухалися.

Відразу відповім на питання – чому ми? Тому що нас було двоє на той момент. Познайомилися на серч з одним товаришем, який був готовий працювати цілодобово. Приблизно такий же, як і я. Працювати – виконувати всю ту ручну і рутинну роботу. А займалися ми ось чим.

Як був у мене пост, в якому в якості бонусу була викладена паблік база безкоштовних каталогів статей, в яких можна було розмістити статтю з посиланням на свій сайт. Варто було трохи погуглити, і базу можна було розширити до 200-300 працюючих каталогів з прийнятними пузомеркамі. На той момент (2008-2009 рік) це було ще дуже актуально, такі каталоги ще більш менш працювали (зараз багато з них заспамлено, і подібним методом самостійно я зараз не користуюся), ніж ми і вирішили скористатися.

На той момент я був добре знайомий з Оленою Аршиной з textprom.ru. Вони досить непогано робили з однієї статті 1000, причому читаність була практично людська. Коштувало це все добро 20 баксів. Так як ми планували замовляти цю послугу навіть не раз і не два, домовилися про знижку, правда точну суму зараз вже не назву, ну припустимо 15 баксів.

Мій товариш був готовий розміщувати статті в цих каталогах ручками. Моїм завданням був пошук клієнтів, пропозиція послуг з постинг статей, аргументування ефективності, оплати і т. д. Чистий прибуток, тобто вартість послуги мінус витрати (розмноження статей) ми ділили навпіл.

Створили цю тему на серч (забавно що вона досі жива). Судячи з дат повідомлень, це був все ж 2008 рік. Цінник за послуги спочатку зробили 50 баксів, потім скинули до 40. Відгуки вдячних клієнтів в топіку ви бачили. Всього у нас клієнтів було 5 або 6. Всього грошей нам перерахували близько 200 баксів. З них баксів 90-100 ми віддали на розмноження статей. Решта 100 баксів ми поділили на двох. Правда потім мій товариш попросив 10 баксів в борг і благополучно зник.

Що в підсумку я отримав? А отримав я насамперед перший досвід. Досвід спілкування з замовниками, досвід менеджменту, досвід делегування. Ну і 50 баксів на те, щоб їх вкласти у той свій ще тоді починається онлайн-бізнес. А було це, судячи за даними повідомлень в топіку, рівно два роки тому. З тих пір спливло багато кілобайтів трафіку на мій блог, виріс BL мого WMID, виріс дохід з онлайну, змінилися напрямки в онлайні, я познайомився з багатьма цікавими людьми, зробив кілька своїх проектів.

Зараз, коли до захисту кандидатської дисертації, яка важким тягарем висіла на мені ці 4 роки, залишилося рівно 5 днів, до мого звільнення з оффлайн контори залишилося два тижні (рішення вже прийнято, залишилося здати всі справи і звалити звідти і більше ніколи не повертатися), я розумію, що все найцікавіше попереду. Про це я обов’язково буду розповідати вам на сторінках свого блогу. Вдалих вихідних.

Терехов.

Відео сьогодні про швидкий спуск сходами.

Постової — знову про просування сайтів.