Як просунути сайт

12-13-2020

Просування сайту в google неможливе без урахування нового підходу до ранжирування сайтів-mobile first indexing. Google планує знижувати в пошуковій видачі сайти, у яких немає мобільної версії. Для зручності користувачів і прискорення завантаження сторінок google пропонує використовувати технологію accelerated mobile pages — amp) — прискорену мобільну версію сайту. Рекомендуємо замовити https://webmate.kz/seo-prodvizhenie на сайті у найкращих спеціалістів.

Коли з’явилася. У 2015 р. Пошукова система google анонсувала нову технологію amp. Її створили для миттєвого завантаження сайтів в мобільному інтернеті. Зауважимо, що для користувачів, у яких повільний інтернет, amp — не єдине рішення. При низькій швидкості з’єднання користувач може просто відключити підвантаження javascript-файлів і завантажувати чистий html для прискорення завантаження сторінок. Але в такому випадку реклама на сайтах не буде показуватися. Для рекламодавців і пошукової системи google створення amp сторінок більш цікаво, тому що в amp передбачений рекламний блок (amp-ad).

До початку 2018 року використання amp сторінок стало суворо рекомендованим. Google додає спеціальний значок до кожної amp сторінці і показує їх в пошуковій видачі вище. Якщо на вашому сайті немає адаптивного дизайну під всі види пристроїв, створіть amp сторінки для ефективного просування під гугл.

Що входить в amp. Технологія amp базується на amp-html, amp js і google amp cache. Amp-html-формат для прискореного завантаження. Він схожий на звичайний html формат, але в ньому використовуються спеціальні теги amp, а ряд звичайних тегів заборонений. Amp js-власна бібліотека javascript. Інші бібліотеки не підтримуються. За допомогою amp cache зміст сторінки кешується в гугл і при запиті користувача показується раніше завантажена версія.

Для кого підійде. Технологія amp підходить не для всіх типів сайтів. Найкраще її застосовувати для розкрутки ресурсів, на яких для користувача головне — зміст сторінок, контент. Суть самої технології полягає в швидкому наданні статичного контенту, тому застосовуйте його для:

Amp не підходить для сайтів, у яких є обов’язкові динамічні блоки. Технологія не підтримує javascript, тому» скриптовий » функціонал сайту не працює: онлайн-платежі, анімація, push-повідомлення, дії по кліку, фільтрація та ін.

Перед створенням зверніть увагу, що контент на основному сайті&-сторінках повинен збігатися. Просунути сайт в гугл при розбіжності контенту буде неможливо, тому що пошуковик ввів штрафні санкції за це.

Якщо сайт створений на cms, використовуйте спеціальні плагіни: для wordpress — amp від видавців automattic і kaludi, для joomla — jamp, для drupal-token і chaos tools. Для сайтів на html скористайтеся нашою інструкцією.

Створіть файл з розширенням html і скопіюйте в нього вихідний код, який надає google. Його можна знайти на ресурсах, присвячених amp. Код схожий на звичайний, але має кілька відмінностей:

Зображення уповільнюють швидкість завантаження і роботи сайту, якщо вони не оптимізовані. Google вимагає прописувати зображення через тег≪ amp-img> і завантажувати відразу необхідний розмір, а не форматувати його за допомогою браузера.

Окремі вимоги висуваються до логотипів на сайті. Використовуйте логотип тільки растровому форматі: jpg, png, gif. Не вставляйте іконки. Кращий варіант логотипу-повна назва бренду на світлому тлі. Рекомендований розмір 60 х 600px. Ширину можна змінювати, висоту-ні.

Враховуйте особливості просування в google-пошуковик робить упор на мобільних версіях сайту. Сайти, які мають тільки десктопні версії, гірше ранжуються і показуються нижче в гугл видачі. Створюйте amp сторінки, щоб коректно і швидко показуватися на мобільних пристроях.

За допомогою amp сторінок рекомендуємо просувати інформаційні та контент-проекти. Якщо на сайті багато динамічних елементів, amp не підійде. В amp є компоненти, які можуть замінити частину динамічного функціоналу, але повноцінного веб-додатки все одно не буде.

Створюйте amp сторінки так само, як html-документи. Дотримуйтесь рекомендацій google при роботі з зображеннями. Обов’язково застосовуйте мікророзмітку.