Як вибрати VPS хостинг — оглядова стаття

611

На сьогоднішній день десятки, якщо не сотні хостинг-компаній пропонують послуги оренди віртуальних серверів (VPS/VDS). Спробуємо розібратися, хто ж кращий в сегменті ринку віртуальних серверів і як не помилитися у виборі.

Для довідки. VPS і VDS — це одне і те ж. Абревіатура VPS (virtual private server) прийшла до нас з буржунете, VDS (virtual dedicated server) — рунетівский варіант від VDSmanager.

При виборі хостерів для огляду я скористався рейтингами двох популярних ресурсів hosting101.ru і zapili.net. У першому випадку рейтинг формується на основі оцінок і залишаються на сайті відгуків, часто анонімних, у другому — на основі іменних відгуків з форумів і оцінок. Топ-3 рейтингу хостингів VPS, для кожного ресурсу виглядає наступним чином.

Hosting101.ru:

  • Firstvds
  • Inferno Solutions
  • Rusonyx
  • Для порівняння — на zapili.net позиція Firstvds, м’яко кажучи, гнітюча — із 38 відгуків 29(!) негативних. Rusonyx — невтішні 8(3).

    Zapili.net:

  • Inferno Solutions
  • Fastvps
  • ITL
  • Для порівняння — на hosting101.ru Fastvps виглядає неоднозначно — є як хороші, так і негативні відгуки. ITL.ua — відгуків хоч і небагато, але всі позитивні.

    Разом в огляді VPS буде 5 хостинг-компаній, а не 6, так як Inferno Solutions опинилися в обох рейтингах. Порівнювати та аналізувати пропозиції хостерів будемо на прикладі тарифів linux vps.

    Віртуалізація VPS

    Насамперед варто сказати пару слів про віртуалізації VPS. Мало хто звертає увагу на неї і дуже даремно. Щоб не вдаватися в переваги і недоліки тієї чи іншої, дам лише одну корисну пораду. Вкрай не рекомендую купувати VPS на OpenVZ (платний аналог Virtuozzo), але не тому що з цією платформою щось не так. Можливість оверселлинга ресурсів та її широке використання хостерами зробили цій віртуалізації погану славу. Не помилюся, якщо скажу, що 80-90% VPS на OpenVZ/Virtuozoo з оверселлингом.

    Для довідки. Оверселлинг (overselling) — це продаж ресурсів понад реально наявних на сервері. Наприклад: на виділеному сервері 2Gb пам’яті. Фізично пам’яті вистачає на 2 VPS по 1Gb, але з оверселлингом можна продати 3 або 4 VPS по 1Gb. Справа в тому, що більшу частину часу клієнт не використовує повністю 1Gb пам’яті. а скажемо тільки половину, на це і розраховують недобросовісні хостери. До чого призводять подібні математичні фокуси, коли клієнту знадобиться повністю 1Gb пам’яті, за який він до речі заплатив, думаю здогадатися не складно: гальма, помилки, простої.

    Оверселлинг дозволяє хостеру знизити ціну на VPS, за рахунок перепродажу одного і того ж ресурсу кілька разів. Звідси і такі низькі ціни на OpenVZ VPS порівняно з XEN та KVM. Дізнатися чи є оверселлинг на VPS вкрай проблематично без його використання. Наведу лише окремий випадок, як можна це зробити. Порівняйте ціни на тарифи VPS у firstvds на OpenVZ та KVM. Тариф з 256Mb пам’яті на KVM коштує в 2 рази дорожче, ніж на OpenVZ. а тариф з 1Gb на 60руб дорожче від тарифу з 3Gb(!!!) пам’яті. Висновки робіть самі.

    До речі, KVM теж оверселлиться на VDSmanager параметром OversellMem — даний параметр виставляє коефіцієнт множення, за допомогою якого визначається кількість пам’яті, яку можна «оверселлить».

    • Inferno Solutions — XEN
    • ITL, Firstvds — KVM
    • Fastvps, Rusonyx, Firstvds — OpenVZ

    Порада: Якщо хочете бути впевнені, що ви отримуєте саме те, за що платите — вибирайте VPS на технології віртуалізації XEN.

    Адміністрування VPS

    Другий підводний камінь при виборі VPS, який може витратити вам не лише нерви, а й гроші — це адміністрування VPS. Перехід з віртуального хостингу на VPS може бути досить болючим для новачків. Разом з root-свободою та іншими принадами ви отримуєте ще й обов’язок адмініструвати ваш VPS самостійно. Щоб підсолодити цю ложку дьогтю обов’язково замовляйте панель управління до VPS. Наприклад ISP lite, за нею багато мануалів, як текстових, так і відео, так і ціна не кусається, що близько 5$ в місяць. Якщо з SSH, звичайно, ви не «на ти». Парадокс, але розцінки на адміністрування VPS коштують дорожче самого VPS. Тому найбільш правильним буде купити VPS у хостера, де адміністрування входить в ціну, так звані адміністровані (managed) VPS.

    Для довідки. Розцінки на послуги адміністрування у хостинг-компаній від $15 до $30 за 1 годину. Місячний «абонемент» обійдеться від $30 до 100$.

    Таким вибором ви вбиваєте відразу двох зайців:

  • Економічний фактор. Ви суттєво економите на адмініструванні і робите своє життя комфортнішим.
  • Людський фактор. У випадку «адміністрування включено» адміністратори хостингу зацікавлені в тому, щоб спочатку виконувати свою роботу сумлінно. Адже тоді в майбутньому ви будете їх рідше турбувати.
    • Inferno Solutions, ITL — адміністрування включено.
    • Fastvps — платно 15 євро/міс, перевстановлення ОС — 14.9 євро, скидання пароля root — 4.9 євро.
    • Firstvds — платно 500 руб/год
    • Rusonyx — платно від 299 до 999 руб/міс, 2999 руб/год

    Як бачите у того ж Fastvps з їх дешевими тарифами послуги адміністрування дорогі. Хостери називають це маркетингом, а насправді це так звані «приховані» платежі. Купивши VPS скажімо за 10 євро, в кінці місяця ви побачите, що він вам обійшовся в 30, а то і більше. Подібні виверти хостерів з дешевими тарифами VPS суцільно й поруч. Наприклад, панель ISP lite, ціна якої у більшості 5$, у деяких коштує 6-7$ і більше, додатковий ip (1-2$) у fastvps 4$. Заощадивши пару баксів на дешевий тариф, в результаті ви переплатите.

    Порада: Вибирайте VPS, де адміністрування включено у вартість і вважайте кінцеву ціну на послугу: з адмініструванням, з панеллю, з додатковими ip, з бекапом, а не ведіться на дешеві тарифи.

    Тестовий VPS

    Будь-яка клієнто-орієнтована компанія дає можливість спробувати свої послуги або продукцію потенційним клієнтам, хостери теж не є винятком. Досить складно підібрати необхідний тариф VPS при переході з віртуального хостингу, в цьому, на мій погляд, і є головне завдання тестового VPS. Так ви можете проконсультуватися з менеджером, але вибір залежить від багатьох параметрів: движка сайту, наявності БД і скриптів, відвідуваності, оптимізації, про яких консультант може тільки здогадуватися. Сайт сайту ворожнечу, при однаковій відвідуваності одному треба 512мб оперативы, а іншому і гіга буде недостатньо. Взявши тестовий VPS можна також перевірити швидкість відповіді техпідтримки і її готовність допомогти.

    • Rusonyx — 30 днів
    • Inferno Solutions — 14 днів
    • ITL — 3 дні
    • Fastvps — немає
    • Firstvds — немає

    Порада: Якщо не впевнені і є сумніви у виборі — скористайтесь тестовим VPS.

    В якості висновку — читайте відгуки реальних клієнтів і не женіться за дешевизною. Кожен товар має свою ціну, якісний, як відомо, не може коштувати дешево.

    UPDATE: Всім читачам мого блогу компанія Inferno Solutions дарує бонус 15$ після оплати.

    Для цього просто вкажіть Terehoff+15 в примітці до замовлення на 5м кроці.

    Купуйте хостинг у Inferno.

    Терехов.