Як вибрати VPS

1071

Знайомі хлопці з хостингу inferno.name надіслали гостьовий пост з цікавими технічними матеріалами щодо вибору VPS. Передаю їм слово.

Аналіз ринку хостингу

Широке поширення хостинг послуги у нас отримали на початку 2000-х років. Одними з перших гравців вітчизняного ринку хостингу були всім відомі мастерхост і агава. Протягом перших років разом зі стрімким проникненням інтернету росли і потреби в хостинг послуги. У той період попит значно перевищував пропозицію, а якщо порівнювати конкуренцію зараз і тоді, то можна сказати, що вона була відсутня. З часом ринок, звичайно, прийшов в рівновагу. Що ми бачимо зараз? Ринок перенасичений, дика конкуренція. Маса пропозицій хостинг-компаній та й просто бажають заробити на хостингу заполонили інтернет.

Вибір віртуалізації VPS

Перше на що слід звернути увагу при виборі VPS це тип віртуалізації на якому він реалізований. На сьогоднішній день близько 90% всіх VPS на ринку на XEN (30%) та OpenVZ (60%). Таке «несправедливий» розподіл між двома технологіями пояснюється, як не дивно, уподобаннями хостерів, а не клієнтів. OpenVZ популярна серед хостерів завдяки швидкості, легкості своєї налаштування і адміністрування. Ця технологія давно використовується і увійшла у звичку. Головна ж родзинка це можливість оверселлинга (продажу ресурсів більше, ніж реально є).

Наприклад, є фізичний сервер з 2 Гб пам’яті, хостер може розпиляти його на 12 або 20 VPS з пам’яттю 512Mb, хоча шкільний курс математики говорить нам, що на такому сервер має бути 4 VPS за 512Mb. Виходить, що зробивши 20 VPS замість 4, хостер продасть одні і ті ж ресурси 5 разів. Зустрічаються і такі, у яких ця цифра доходить до 10. Про економічний ефект для хостера думаю говорити не варто. Як ви розумієте нічого хорошого для клієнта такі маніпуляції не несуть. Не будемо вдаватися в подробиці, просто скажемо, що оверселлинг це ЗЛО. Підкреслюємо, саме оверселлинг, а не OpenVZ, щоб не образилися опенвзфилы)

З досвіду можна скащать, що 99% хостерів оверселят, а у деяких навіть вистачає сміливості в цьому зізнатися. Численні відгуки можна знайти на http://zapili.net до речі, дуже корисний ресурс, раджу іноді туди заглядати. Підтримка та адміністрування

Друге, але не за значимістю, на що варто звернути увагу це служба підтримки. Сумніваєтеся у виборі хостера – скористайтесь тестовим періодом VPS. Висновки про аптайм буде робити ще рано, але зробити навантажувальне тестування та потестить канал можна. Як перевірити службу підтримки? Тут однозначно сказати складно, хтось радить написати тікет пізно вночі або задати питання на засипку. Це не зовсім логічно, тому що тікети тестових акаунтів, як правило, мають нижчий пріоритет у порівнянні з діючими клієнтами, відповідно на швидку відповідь розраховувати не доводиться. Пару слів про аптайм. Будь-які простої сервера це втрати: відвідувачів, клієнтів, грошей і тд. Від збоїв софта або обладнання не застрахований жоден хостер, зрозуміло, якщо це не відбувається систематично. У таких випадках слід оцінювати оперативність з якою ці проблеми вирішуються хостером.

Для тих, хто переїжджає на VPS з віртуального хостингу важливим буде згадати про адміністрування. Як правило, послуги адміністрування у хостера дороге задоволення і їх ціна може перевищувати вартість самого VPS. Досить сказати, що ціна 1 години адміністрування коливається в районі 20-30$. Купуйте VPS там, де хоча б базове адміністрування безкоштовне, для початку цього достатньо. Справа тут не тільки в ціні. У такому разі адміни самі зацікавлені в тому, щоб виконати свою роботу якісно і менше витрачати часу на ваш VPS в майбутньому.

Платне ж адміністрування може підштовхнути до зворотного. Не варто забувати, що з часом ви й самі навчитеся азам адміністрування. Адже це в інтересах, як вас, так і хостера. Хороші відносини з адмінами хостера і вам ніколи не відмовлять у допомозі навіть виходить за рамки послуг, у мене з інферно було саме так. Безкоштовна допомога в переїзді теж буде плюсом хостеру. Насправді ціна VPS може істотно відрізнятися від тієї яку ви побачите в рахунку на оплату. Панель управління, вартість додаткових IP, тарифи на перевитрату трафіку – ось на що варто звертати увагу. Заощадивши декілька $ на вартості самого сервера, ви можете в результаті переплатити з урахуванням супутніх «дрібниць».

Який контент можна тримати на VPS? Якщо з білими проектами все більш-менш зрозуміло, то варез, адалт, фарма, дорвеї, хрумер та інші сірі речі досить важко недорого, а головне надійно і без наслідків розмістити у хостера. Все це ви можете хостити у нас — [url= http://cp.inferno.name/aff.php?aff=205]Inferno Solutions[/url]. У нас величезний досвід в цій сфері і довіру багатьох вебмайстрів, власне кажучи, з цього ми і починали. При цьому вам не доведеться переплачувати в 2-3 рази за абузоустойчивость, як у інших. Під сірі проекти ви не знайдете посилань на сайті (там тільки «білі і пухнасті» VPS і сервера), але вони є, треба запитувати у менеджерів.

Відгуки та репутація

Відгуків про хостерах в інтернеті предостатньо, але яким з них коштувати довіряти? Очевидно, що не варто довіряти відгукам, розташованим на сайті хостера. Щось більш-менш об’єктивне можна почитати на хостобзоре, хостинге101 або на інших подібних ресурсах. Чому більш-менш? Тому що написати їх може в принципі будь-який бажаючий, читайте конкурент або навпаки сам хостер. Більше довіри викликають відгуки авторитетних користувачів на популярних серед вебмайстрів форумах, як серч, гоуфак та інші. Люди з репутацією аби про що аби кого писати не стануть. За таким принципом, до речі, і побудований згадуваний вище http://zapili.net Репутація, як відомо, заробляється роками, а підмочити її можна дуже швидко. Ще свіжа в пам’яті історія з закриттям партнерки хостингу свеба.

Бонус! Для тих, хто осилив статтю до кінця ми повідомляємо, що у зв’язку з запуском нового майданчика в Естонії клієнти Inferno Solutions отримають знижку 50% на весь термін оренди при замовленні будь-якого VPS в Естонії до кінця червня! Промо-код: EST50

Спасибі хлопцям за цікавий пост, який показує ситуацію з ВПС зсередини. З ними я сам працюю вже більше року, купую у них хостинг під англомовні проекти і якістю послуг задоволений. Вдалого робочого тижня.

Терехов.

Постової — просування неминуче.

Відео сьогодні про один із зелених датацентрів гугла.