Заробіток в інтернет, інвестиції в сайти і як залучити інвестора

593

Пост написаний в рамках кокнурса в честь ювілею форуму mmgp.ru. Починав я в інтернеті з заробітку, зараз потроху інвестую в сайти і в себе. Наступним кроком швидше за все буде створення великого проекту з залученням інвесторів (як я собі бачу).

Якщо про заробіток в інтернеті на цьому блозі написано чимало, то ось в цьому топіку форуму mmgp.ru написано структуровано. І що найцікавіше, я зараз бачу себе на 4му етапі класифікації.

4. Підприємця. Це вже «колишній» людина, в Інтернет-бізнесі вже не менше 1,5-2 роки. Ця людина вже розуміє, що не онлайном єдиним живе Інтернет-комерція. На цьому етапі він може відкрити свою Інтернет-контору (яка зможе еволюціонувати в рекламне агентство), де буде директором. В онлайні у нього кілька своїх успішних проектів. Також за бажанням він може працювати у фрілансі на деяких замовників (притому рівень його кваліфікації такий, що його не обирають, а він вибирає). Також він заробляє на життя продажем своїх товарів або послуг. Він може бути зареєстрованим ПП, платити єдиний податок, таким самим позбавляючи себе від податкових проблем у цій країні. Як я вже сказав, що ця людина професіонал у своїй галузі, тому успішно поєднує онлайн-бізнес з оффлайновим. Прикладами таки людей можуть бути відомі блогери: Димок, «Московський бомж», які успішно «конвертували» віртуальний бізнес в реальний. До цього етапу доходить не так вже й багато людей. А ті, хто доходить, як правило, зупиняються.

Якщо говорити про інвестиції в сайти (дизайн, контент, движок, реклама, просування), то власний практичний досвід, накопичений що називається з нуля у мене є. Нехай місцями це були помилки з пробами, і в поодиноких випадках проекти досить таки непогано вистрілювали, досвід все ж є досвід. Наприклад редизайн цього блогу в кінці минулого року обійшовся мені близько 800 баксів. Реєстрація в ЯК ще близько 500. В результаті проект від цього однозначно виграв, а інвестиції в принципі відбилися через 3-4 місяці. Якщо перейти в цей топік і згадати б мені кілька років тому, ох як він був би мені корисний. Тоді Я не зовсім розумів, що і як обертається і куди це можна вкласти. Зараз читаючи цей топік у мене багато чого встає на свої місця в голові. Імхо структуровані практичні приклади є гуд. Зараз, коли з’являється можливість інвестування, подібна інформація без зайвого сміття та ще з власної практики тільки в плюс.

Сайти і дохід в сео (біржі посилань). Приблизно в той же час – десь близько 10.2008 я вирішив вкласти другу частину грошей у проекти. Мною був куплений варез проект за 80$, простими способами я намагався його поліпшити, періодично вкладав кошти в його поліпшення (але думаю сумарно вони не перевищили $400). Отже статистика по ньому на сьогодні (дохід за час перебування в системі, руб):

Заробіток в інтернет, інвестиції в сайти і як залучити інвестора

Вперше голосно про залучення інвесторів я саме з цікавістю почув у рунетологии з засновником ostrovok.ru Сергієм Фаге. Цей хлопець молодший за мене, але вже настільки професійний, в бізнесі… Позначилася Стеннфордская школа, робота в Google і до купи Силіконова Долина. Відволіклися. Якщо ви не зовсім в темі як і в який момент залучати інвесторів — читаємо цей топік. Ключова фраза:

А якщо ідея «стрельне», то від інвесторів відбою не буде, особливо набирає обертів розвитком бірж проектів.

P. S. Навіть якщо вашу ідею реалізує хтось інший, то це не привід для того, щоб опускати руки«, т. до конкуренція завжди робила проекти тільки краще. Також автори унікальних ідей зможуть придумати більше «фішок» для свого проекту, ніж ті, хто скористався чужими ідеями.

У мене поки що не готова така ідея, яка стрельне. Але я зараз вчуся розробці та просуванню веб проектів в інтернеті, і паралельно дивлюся в бік свого дітища. Поки ця ідея не прийшла до мене в голову, не народилася під вліяеніем музи або кальяну, а може бути цікавих знайомств або подорожей. Тому поки що я вчуся. А коли ідея з’явиться, інформація з вищезазначеного топіка однозначно буде корисна своєї прикладної практичністю.

Спасибі форуму mmgp.ru за корисні топіки.

Терехов.