В офісі Sape

641

Нещодавно мені довелося побувати в офісі найбільшої біржі посилань рунета Sape.ru. Мені випала можливість побачити роботу цієї компанії зсередини. Які б не були міфи і які б чутки не ходили (хоча не зустрічав таких), а побачити все своїми очима було дуже цікаво і упускати таку можливість не мало сенсу.

В офісі мене першим ділом зустрів Олександр Селіверстов, керівник PR відділу Sape.

Олександр Селіверстов в команді Sape з серпня 2010р, прийшов на запрошення Костянтина Леоновича на посаду керівника PR відділу, крім того, займається управлінням розробки нового проекту, який буде анонсований в цьому році.

Через кілька хвилин підтягнувся Костянтин Леонович, якого ви всі чудово знаєте за виступами на SEO конференціях. Особисто я бачив і чув його виступи на конференціях SeoConference і SeoMoscow.

Костянтин Леонович в команді оптимізаторів, які створили Sape, з 2006, свого часу починав працювати оптимізатором (до sape зробив сітку з 5к сайтів на 3х буквених і регіональних доменів, на даний момент сітка і домени розпродані). Сьогодні керує маркетингом Sape і курирує кілька внутрішніх проектів (Pr.Sape), а так само кілька нових внутрішніх проектів, які будуть анонсовані в цьому році.

Блог системи Sape з’явився з приходом Олександра Селіверстова. Технічно блог реализовн на wordpress, але сильно допилен для інтеграції з системою, т. е. новини системи є постами блогу, а крім цього на блозі публікуються окремі статті, які не видно в новинах в основному інтерфейсу системи. В блозі хлопці намагаються уникнути «офіціозу», коментарі відкриті, в них можна спокійно ставити питання, на які при необхідності відповідає саппорт системи.

На сьогоднішній день у штаті компанії Sape близько 40 співробітників, з них близько 15 програмістів, 10 осіб в техпідтримку, відділ менеджменту, бухгалтерія і керівництво. Штат має тверду тенденцію зростати, так що при бажанні і набір певних якостей ви можете стати членом команди Sape. Одне з необхідних якість — ініціативність. На сайті headhunter.ru іноді викладаються вакансії для Sape, але при цьому відкрито не говориться про саму систему як про роботодавця. Так само вакансії самої біржі викладаються і на форумі. В цілому зарплата в компанії на 20-30 відсотків вище, ніж у традиційних великих компаніях цій галузі. При цьому зростання дуже навіть можливий (будь-який програміст може зрости до технічного керівника (tech-lead) одного з проектів). Для цього необхідно володіти якостями чи навіть якістю, про який я вже говорив вище.

Відвідуваність самої системи sape.ru понад 60 000 унікальних відвідувачів на добу.

Відвідуваність блогу системи — більше 2 000 унікальних відвідувачів на добу.

Посешаемость форуму системи — понад 7 000 унікальних відвідувачів на добу.

У функціонал системи постійно додаються нові модулі, що спрощують роботу seo фахівця, але не всі помічають ці позитивні нововведення.

Articles.Sape використовують ті, хто знають, як ними ефективно користуватися і досягають відмінних результатів. Ті хто не вміють користуватися цим функціоналом, помилково думають що він не працює при поточних алгоритмах пошукових систем.

Сьогодні Sape для реклами купує банери на профільних сайтах, блогах і спільнотах. З 20 лютого піарники системи почали закуповувати банери на блогах. Можете побачити їх банер у мене в сайдбарі. До речі кажучи, хлопці пообіцяли, що в цьому році система підготувала для блогерів дуже багато всього цікавого.

Крім банерів, Sape рекламується на профільних майданчиках. Так само скоро з’явиться реклама в контекстних мережах. Сумарний бюджет становить кілька тисяч доларів.

Присутність в соціальних мережах — це твіттер, фейсбук, контакт, яру. Так, кожну публікацію в фейсбуці переглядає 1500 осіб. Як вже говорилося вище, відвідуваність на блозі близько 2000 відвідувачів при кількості посто від 2 до 5 на тиждень.

Якщо ви читали книгу «Rework: бізнес без забобонів», то напевно пам’ятаєте одну з крилатих фраз, що не варто запрошувати до себе в команду зірок тільки заради того, щоб ця зірка була в команді. Хлопці з Sape на власній шкурі випробували істинність цього виразу. Зірки приходили, але працювати в команді не вийшло. А ось принципом повністю готового продукту хлопці із задоволенням користуються, що приносить свої чудові плоди.

Цікавий і в той же час своєрідний розпорядок дня в компанії. Співробітники повинні потрапити на роботу до 12 дня, програмісти ж зазвичай сидять до 10-11 вечора. В принципі не дивно, так як краще витратити час на продуктивну і плідну роботу, ніж на стояння в московських пробках і штовхання в метро в години пік. Як такої корпоративної етики в компанії немає, тим не менше на корпоративах всі разом вживають слабоалкогольні і сильно алкогольні напої. Керівництво не заганяється вибором подарунків на дні народження, тому співробітники отримують матеріальні цінності.

Як це не дивно, а з іншого боку закономірно, в Sape не беруть на роботу сеошників, перш за все, щоб не завдати іміджевий удар компанії. Під сеошниками розуміються оптимізатори, які займаються клієнтським seo. Більшість співробітників, звичайно, в курсі роботи основних алгоритмів пошукових систем.

Фотозвіт з офісу. Почнемо з того, що вся команда досить патріотична. Грамотно виховують молодь.

В офісі Sape

Куди ж без цього. Одним з перших я сфотографував «ватажка». З вигляду Євген Пошибалов дуже доброзичливий.

В офісі Sape

Як виявилося пізніше, сидить вище всіх в офісі і все бачить. Зверніть увагу, наскільки нижче знаходиться монітор на сусідньому столі, який випадково потрапив у кадр між мною і Євгеном.

В офісі Sape

Костянтин Леонович за своїм комп’ютером.

В офісі Sape

Олександр Селіверстов за своїм робочим місцем.

В офісі Sape

Як ви бачите, в офісі sape дуже довгий коридор. Керівництво сидить в останньому приміщенні і приходячи на роботу може побачити практично всіх співробітників, щоб привітатися з кожним особисто, обговорити робочі питання і просто побажати вдалого дня.

В офісі Sape

Одними з перших сидять працівники саппорта. Саме ці люди щодня отримують тонни листів від невдоволених вебмайстрів різною мірою адекватності. Ці мужні люди вміють пропускати через себе найрізноманітніші повідомлення і при цьому залишатися людьми.

В офісі Sape

А ось так сидять технічні фахівці: програмісти, дизайнери, верстальники та керівництво.

В офісі Sape

І ось так вони теж сидять.

В офісі Sape

Серед них дуже багато творчих і справді геніальних людей. Деяким для роботи недостатньо одного монітора і доводиться працювати з двома.

В офісі Sape

А деяким для роботи необхідно цілих три монітора.

В офісі Sape

Горезвісний мозок заввишки в половину мого зростання є одним із символів системи sape. Цей ще й світиться зсередини.

В офісі Sape

Тут навіть на моніторах можна поставити свою реф посилання, чим вміло користуються особи зі складу.

В офісі Sape

Тролів тут люблять. Про всяк випадок попереджають гостей офісу.

В офісі Sape

Якщо раптом у когось із співробітників виникають проблеми з концентрацією уваги, то завжди можна розслабитися за допомогою фірмового дартсу.

В офісі Sape

Для курців є окремий вихід, спеціальним чином позначений.

В офісі Sape

Порушники внутрішніх розпорядків можуть отримати усне попередження.

В офісі Sape

Всім видно, чим буде займатися компанія, якщо SEO перестане керувати.

В офісі Sape

Найспритніші примудряються ще й вирощувати чай великої кількості сортів.

В офісі Sape

А ще тут дуже доброзичливі і люблять дарувати подарунки.

В офісі Sape

Велике спасибі команді Sape за запрошення в гості і екскурсію по офісу.

Терехов.