Про факапи, кидки і як «оберегтися»

705

Факапят (не виконують обумовлену роботу в строк) все. Так само як і всі брешуть. Хтось факапит сильно, хто-то слабо, хтось нафакапился в свій час в пору раннього становлення особистості і зараз, коли вже серйозний онлайн або оффлайн діяч, намагається не факапить — постійно працює над собою. Ми ж з вами найбільше «варимося» в онлайні, тому розповім кілька корисних рад, якими зі мною у свій час поділилися і до яких я дійшов самостійно.

По-перше, намагайтеся «документувати» все по максимому. Як показує практика, логи аськи можуть послужити приводом для звинувачення, але в переважній більшості випадків не будуть доказом. Я до того, що по асьці (так само як і усно) можна багато про що домовитися, але як доказ (явно не в «народному» суді), використовувати його потім буде проблематично. Те ж саме відноситься і до скайпу.

Намагайтеся вести листування через сервіси електронної пошти, наприклад через gmail. При інших рівних умовах поштова переписка викликає більше «обґрунтованого довіри», ніж логи аськи, які можна «зробити будь-які» набагато простіше.

Так як переважна більшість з нас працюють через систему webmoney, то на її прикладі розповім, як «захистити» себе від факапов і кидків інших людей. Якщо ви комусь перевели гроші за якусь послугу і цей «щасливчик» просто зник з вашими грошима, то стандартна процедура — написання абуз (претензій) на WMID. При цьому, коли ви переказуєте гроші, як можна більш детальніше вказуйте в примітці до платежу за що ви переказуєте гроші. Тоді текст абузы буде виглядати більш аргументованим, а не «вигаданим».

І нарешті, найголовніше. В webmoney є можливість «чатитися» за допомогою самого сервісу. Логічно і зрозуміло, що всі логи цього «чату» зберігаються в самій системі. Так ось, ці логи принаймні для самої webmoney ніяк не можуть зійти за вигадані, а значить «система» має до них стовідсоткове довіру. Це я до того, що всі ключові моменти про характер робіт, строки, суми оплат, інших домовленостях треба дублювати у внутрішньому чаті webmoney. Тоді «факапщику» буде складно «відкрутитися» від абуз, а значить, ви з більшою ймовірністю повернете свої гроші.

На закінчення — приблизний алгоритм:

  • знаходьте виконавця;
  • вирішуєте питання про виконаних роботах або наданих послугах;
  • максимально інформативно дублюєте все це в чат webmoney
  • оплачуєте передоплату
  • очікуєте виконання робіт
  • ….
  • ….
  • після здачі та приймання роботи розраховуєтесь повністю.

Якщо на іншій стороні людина, вам довірене, то виконання даних пунктів не зовсім обов’язково. Якщо ж ви шукаєте дизайнера, верстальника, програміста і інші, назвемо їх «творчих людей», і знайдена вами «творча особистість» вам не зовсім знайома і ви не змогли знайти про неї відгуки, то краще буде «оберегтися» за вказаним алгоритмом.

У будь-якому випадку бажано буде подивитися на BL WMID і кількість претензій. Найголовніше, пам’ятайте, що ви платите свої гроші, які спочатку потрібніше виконавцю, ніж вам результати його роботи, які ви отримаєте тільки в осяжному майбутньому. Головна ідея посту — документуйте всі етапи скрізь де тільки можна. Тоді зможете довести, хто правий, а хто ні. Вдалих вихідних.

Терехов.

Постової — якісне створення сайту в кірові групою професійних розробників.

Відео сьогодні про прикольний військовий мостоукладчик