Як стати перекладачем

9-29-2019

Навіть якщо вивчення мови не пов’язане з твоєю професійною діяльністю, ти напевно хоч раз замислювався про те, що хороше знання мови може стане в нагоді тобі для освоєння нової професії. Рекомендуємо вибрати переклади у Києві

Які бувають перекладачі?

Враховуючи те, що є різні види перекладів, є й різні види перекладачів. Переклад може письмовим або усним, синхронним (коли переводити потрібно паралельно з мовцем) або несинхронним.

Окремо виділяють різні види письмових перекладів: тут є можливість займатися перекладами текстів загальної тематики (статей, інформаційних матеріалів) або ж спеціалізуватися на окремій темі (юриспруденція, IT, художні тексти і т. д.

До речі, саме спеціалізовані письмові переклади можуть стати відмінним способом заробітку для людей, які вже освоїли іншу професію і мають хороший рівень знання мови – такі фахівці цінуються в галузі найбільше, так як вони мають спеціальні знання і гарну кваліфікацію.

Є звичайно й універсальні професіонали, але найчастіше перекладачі вважають за краще спеціалізуватися і вдосконалюватися в одному виді робіт, так як кожен варіант вимагає певних навичок.

Що потрібно, щоб стати перекладачем?

Професія перекладача – це поєднання певних професійних і особистісних якостей, що дозволяє людині з розумінням справи виконувати роботу. У цій галузі є набір універсальних навичок, які знадобляться перекладачеві будь-якої спеціалізації:

● Об’ємний словниковий запас, глибоке знання лексики і фразеології, а також розуміння загальних принципів функціонування мови з якої і на яку виконується переклад.
● Відмінне володіння граматикою і знання тонкощів вживання різних конструкцій.
● Швидка орієнтація в мові – уміння швидко знайти переклад слова або аналог мовної конструкції, знання «проблемних місць» – слів і конструкцій, у яких висока ймовірність помилитися (багатозначні слова, ідіоми і т. д.)