Як ми сидимо МегаПлане

658

Знаєте чим відрізняється хороший талановитий дизайнер від недоброго талановитого? Те ж саме про програмістів і верстальників, sales менеджерів та іншої офісної нечисті і планктону? Хороший працівник, неважливо хто він за посадою, завжди намагається виконати свою роботу вчасно. А щоб її вчасно виконати, він повинен бачити перед собою завдання. Тому я прийшов до використання таск менеджера і ним виявився Мегаплан.

Чому саме Мегаплан і чому саме з нього я почав? Складно сказати відразу. Багато де про нього чув. Зайшов на сайт, зареєструвався, замовив 30 днів безкоштовно і почав користуватися. І вийшло … навіть сподобалося. На ньому зупинився і в даним момент не бачу сенсу злазити. Тим більше для зовсім дрібних задач з невеликими обмеженнями він безкоштовний.

Традиційні засоби комунікації з точки зору досягнення результату мало ефективні. Сказав я ввечері верстальщику по телефону або по асьці що треба поправити такий-то баг на такій сторінці. Він типу ага і я як постановник завдання розслабився. А він по дорозі додому зустрів свою шкільну любов і розважався з нею до ранку з усіма витікаючими. А тут опа, ранок, потім обід і завдання, на вирішення якої потрібно буквально 10 хвилин, не зроблена. Хто винен? А винні обоє: постановник, що не проконтроллировал, і испонитель, що не зробив. А проконтролливать і нагадати повинен був постановник, він за це отримує зарплату.

Як ми сидимо МегаПланеЙдемо далі. Припустимо задача була поставлена і задокументована в листі, але так як наш верстальник в поривах ніжності забув про роботу, то пошту після 3х годин ночі навряд чи б став перевіряти. Я б теж не став…

Що аська, що листи, там звичайно час «постановки» завдання логгируется в тому сенсі, що час відправлення листа і час дзвінка можна зафіксувати, тільки от як потім довести, що цей час був часом початок виконання завдання? Аж ніяк. Спочатку ставиться завдання, потім приймається виконавцем і тільки з цього моменту починається відраховується час виконання завдання. І цей показник досить важливий.

Йдемо далі: завдання можна ставити з певним дедлайном — кінцевим терміном виконання. Ставимо завдання поправити кнопочку і дедлайн встановлюєш 5 годин: годину на розкачку, годину кави попити і за 10 хвилин зробити. Ну і ще дві години на покурити і тд. Не впорався вчасно, прострочив завдання — мінус до премії. Звіти там на цю тему робляться легко і зручно.

Ось як легко і невимушено можна прямо з дому поставити завдання верстальщику, який може знаходитися навіть в іншій країні.

Як ми сидимо МегаПлане

При цьому можна оформити чек-лист, вкласти файл (скріншот наприклад), додати тегів-міток, встановити дедлайн з точністю до години, зробити позначку «Горить» і, зрештою, поставити завдання.

А що найголовніше — я сам став більш дисциплінованим. З’явилася завдання, швидко поставив її виконавцям і далі працюєш. Не треба витрачати час на аськи, скайпы і телефонні дзвінки. Я почав більше встигати.

Що важливо, при постановці завдання відповідальний відразу ж повідомляється електронною поштою. Наскільки я пам’ятаю, повідомлення про поставленому завданню приходить раз на добу. Крім того, як тільки виконавець прийняв завдання, постановник так само отримує повідомлення про це.

Найголовніший мінус є в початку — треба змусити себе перевчитися працювати у відповідності з CRM, а потім змусити працювати через Мегаплан своїх працівників. На це може піти місяць, іноді менше, іноді більше. Але коли все стане на свої місця і налагодиться, ви відчуєте кайф від роботи, як ніби переїхали з виндузового комп’ютера на мак бук ейр (ейр тепер слід році собі візьму, в цьому не встигаю :)).

Користуйтеся Мегапланом, економте свій час, встигайте більше і покращуйте результат. Після певного моменту (наприклад команда у 3 людини) без таск менеджера не обійтися.

Терехов.

Відео сьогодні від моїх друзів — чому чоловіки плачуть.