Про розклеювання клієнтських сайтів

624

Грамотне пошукове просування сайту від SeoProfy.

Як-то не дуже давно на семінарі по просуванню молодих сайтів Саша Люстик розповідав нам про склейку сайтів. Суть в тому, що якщо є старий трастовий домен з великою кількістю природних посилань, то всю цю потужність можна легко і просто передати молодому сайту, щоб полегшити йому життя у видачі пошукових систем серед конкурентів.

Склеїти будь-які два сайту в Яндексі можна з допомогою файлу robots.txt, додавши туди директиву Host в кінець файлу.

Host: www.terehoff.com

Для google та інших пошукових систем необхідно використовувати 301 редирект.

Для цього в .htaccess додати

RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^site1\.ru
RewriteRule ^(.*)$ http://site2.ru/$1 [R=301,L]

Якщо до молодого сайту приклеїти кілька трастових і не дуже доменів, то просування буде ще легше. Після приклеювання має пройти час, перш ніж весь траст і посилальну вагу фактично почнуть перетікати. В yandex близько 3х місяців, google швидше.

Так до чого власне пост. Потрапив до мене як то давно на просування клієнтський сайт. Сайт був непоганий, відразу додав його в ЯК, при передачі вже були необхідні позиції в yandex, за домовленістю залишалося лише підтримувати.

Дивним тоді здалося, що зворотних посилань майже не було при хороших позиціях по конкурентних запитах — це повинно було насторожити. Щоб зняти настороженість, необхідно визначити наявність або відсутність склеювання, наприклад за допомогою сервісу перевірки склеювання сайту webmasters.ru.

Скажімо, якщо є своя «біла» сітка сайтів для людей, то для просування клієнтських сайтів досить буває переклеїти один з своїх сайтів з клієнтським і через деякий час дивитися за зростанням позицій. Як тільки клієнт відмовляється, 301 редирект знімається, і позиції летять вниз. Таким чином з мінімальними вкладеннями можна підтримувати необхідні позиції за рахунок власних сайтів. А куди подіти щомісячний бюджет, самі розберетеся, я думаю.

Мораль цієї байки така, при прийомі на просування сайту після іншого оптимізатора зверніть увагу на відповідність позицій та зворотних посилань. Контент, внутрішня оптимізація, вік сайту так само мають значення, але перегляньте конкурентів і зробіть висновок про те, чи є ознаки склеювання, як наприклад, для конкурентних запитів при інших рівних умовах (контент, оптимізація, траст) у сусідів по видачі значно більше зовнішніх посилань на цільову сторінку.

Якщо склейка має місце бути, то при передачі сайту в інші руки колишній оптимізатор швидше за все розклеять свій сайт з вашим, і вам доведеться заповнювати минулий посилальну вагу поточного сайту, щоб повернути позиції. Благо для yandex для цього є приблизно три місяці, які слід витратити на добування зворотних посилань.

При цьому бажано пояснити клієнту ситуацію, щоб він морально був готовий до просідання позицій і поступовому поверненню їх вашими зусиллями і його платежами. Адекватних і тямущих вам клієнтів.

Тут недавно мій блог ЯК додали, тому зараз обмінюємося з товаришем посиланнями з ЯКовских сайтів з тієї ж категорії. У нього є класні шапки для сайтів, які він може намалювати на замовлення. Ще раз адекватних вам клієнтів і приємних сайтів.

Терехов.

Відео сьогодні теж пов’язані зі склеюванням.

Постової — тільки оренда квартир і тільки для вас.