Шаблонні уявлення про дизайн інтерфейсів

631

Каюсь, грішний, сам цим страждаю і все більше розумію, і все більше від цього страждаю. Мабуть основна вина всього цього — старт в інтернеті з блогів на worpdress з їх стандартизованими шаблони: шапка, основний текст, сайдбар і футер. І настільки сильно ця типизированность в’їлася в мозок, що дуже складно при проектуванні/створення чогось іншого від цих интерфесных архаїзмів відволіктися.

Скажімо так, можна классифиировать дизайни структуру на три класи: вордпрессовский/блоговый, від якого пора відучувати, довільний, в якому розміщується виходячи з потреб сайту, і що посередині, типу такого, як на картинці, ніби як і не зовсім блоговый, але в той же час стандартизований.

Шаблонні уявлення про дизайн інтерфейсів

Я не претендую на якусь істинність, а описую свій практичний досвід, тому якщо в коментарях ви вкажіть, що я десь тут помилився, нічого страшного не станеться.

Якщо говорити про керівництво розробкою проекту, то для дизайнера необхідно скласти ТЗ, в якому ви вкажете місце розташування блоків, можливу навігацію, а також побажання до тих чи інших моментів. Все це потрібно продумати раз, уявити як це буде виглядати два, викласти в доступній формі для дизайнера три. Далі вже завдання дизайнера це все представити в шаблоні.

В останній рунетологии почув про сайт http://onetwotrip.com.

Шаблонні уявлення про дизайн інтерфейсів

Ну немає там ні сайдбаров, ні основного вмісту. Це навіть не протилежна сторона медалі від типових блогових шаблонів, а щось нове в принципі. Якщо говорити про блогових дизайнах — то можна провести паралель з совком. Якщо, наприклад, брати onetwotrip — то це вже як раз щось сучасне.

Власне одне із завдань на найближчий час — відійти від совкового мислення з приводу дизайну інтерфейсів в голові, точніше структури сторінки і думати не за стандартами, осілим в голові, а все ж дещо по іншому.

Вирішення цього завдання я бачу в одному — подивитися реально круті сайти, як у них розташовані блоки на сторінці відносно один одного, які завдання вирішують, наскільки ефективно. Ті «покурити» приклади, насамперед в буржунете, я думаю. Хоча в рунеті чимало цікавих сайтів з нестандартними шаблонами, скажімо так. У тій же рунетологии я почув про mainpeople.com. До нього руку доклав той же осіб, що до onetwotrip.com. А адже гарно вийшло.

Так що будемо рости, розвиватися і в цьому напрямку, я просто одним місцем відчуваю, що найближчим часом мені це сильно знадобиться і стане в нагоді. Буду вдячний, якщо в коментарях накидаете посилань на цікаві ресурси з точки зору дизайну, а так само посилання на корисні для вивчення ресурси.

Терехов.

Постової — дуже красиві дівчата

Відео сьогодні про найшвидших людей на землі.