Керівництво починаючому фрілансеру

633

Сьогодні у мене в гостях Андрій, автор блогу dragonblog.ru. Андрій поділиться порадами для початківців фрілансерів з подолання шляху до незалежності від оффлайна.

Привіт, мене звати Андрій. Як і, мабуть, більшість вебмайстрів я маю свої проекти в інтернеті, які щомісяця приносять певний дохід. Якщо правильно організувати їх роботу, то можна домогтися того, щоб ваші сайти постійно працювали всіляко підтримуючи іншими людьми, тобто наповнювалися контентом і розкручувалися, а ви тільки заробляли на них.

Нещодавно виявивши, що я витрачаю багато часу даремно, просто переглядаючи, як йдуть справи на моїх сайтах, я став замислюватися про додатковий заробіток в Мережі. А найшвидшим в плані отримання грошей на свій гаманець, безсумнівно, є фріланс. Виконав замовлення – отримав гроші.

Так, ступивши на стежку фрілансера, я почав осягати основи цієї діяльності.

Замовлення для такого роду заробітку в мережі можна шукати різними способами, але, мабуть, найпопулярнішим з них є біржі фрілансу. Так я прийшов до того, щоб почати заробляти на біржі free-lance.ru. Чому я вибрав саме її серед подібних бірж? Головним критерієм відбору була максимальна кількість роботодавців. А де їх більше, там більше шанс отримати замовлення, а, отже, і заробити.

Чи варто відразу після реєстрації купувати аккаунт Pro?

Таким питанням я зацікавився одразу після реєстрації біржі фрілансу. Єдина значуща для новачка річ у записі Pro – це можливість замість 3 заявок роботодавцям у день відправляти 8. Особливо на початковому етапі можливість відправляти більшу кількість заявок обов’язково вплине на той факт, що вас помітять і дадуть вам роботу.

Коли я починав, то вирішив, що якщо в перший день я витрачу всі 3 стандартні заявки і не отримаю завдання від роботодавця, то куплю на свої гроші аккаунт Pro. Проте мені пощастило і з другої заявки, я отримав замовлення на рерайт по 15 рублів за тисячу знаків. З цього замовлення я швидко заробив свої перші 150 рублів на біржі і позитивний відгук. Гроші звичайно пішли на покупку платного аккаунта, який як мені здається, варто купити в будь-якому випадку. Крім більшої кількості заявок він також робить вас «видніше» роботодавцям. Самі подумайте, кого роботодавець вибере, при інших рівних, працівника з написом Pro поряд з ім’ям або без неї. ☺

Що треба пам’ятати новачкові на біржі фріланса?

Нижче я перерахую основні моменти, на які варто звернути увагу, починаючи працювати фрілансером на біржі.

1) Робота за відгук.

Поміркувавши, я вирішив, що мало який роботодавець довірить серйозну і високооплачувану роботу людині, у якого зовсім немає або мало відгуків. Так основним моїм напрямком роботи на біржі на початковому етапі була робота за відгук. Мається на увазі не те, що я працював безкоштовно, а те що брався навіть за низькооплачувану роботу тільки для того, щоб отримати позитивний відгук.

2) Вибір спеціалізації.

Для багатьох рекламодавців дуже важливо щоб їх замовлення виконував людина саме зі спеціалізацією відповідної їх завданням. Наприклад, якщо на біржі з’явиться замовлення на створення логотипу для сайту, то погодьтеся, що його швидше довірять людині зі спеціалізацією «Логотипи» чим фрілансеру зі спеціалізацією «Копірайтинг».

3) Створення портфоліо.

Відразу після покупки аккаунта Pro створіть собі своє портфоліо. Навіть якщо у вас спеціалізація пов’язана з текстом, все одно зробіть скріншоти ваших робіт і розмістіть їх у себе в портфоліо. Просто людина так влаштована, що графічну інформацію він сприймає краще, ніж текстову. Так і роботодавець просто дивлячись на картинки ваших робіт повірить у ваш професіоналізм.

4) Ввічливість.

При отриманні замовлення обов’язково будьте ввічливі замовником. Вони теж люди і хочуть працювати з тими, хто буде їх поважати. Не треба відповідати на проекти, просто відправляючи роботодавцю пусте повідомлення в темі (так, і таке теж зустрічалися). Привітайтеся з ним, залиште ваші умови роботи або напишіть, що готові співробітничати з ним на його умовах, а також не забудьте написати ваші контакти (e-mail, ICQ, skype). Це значно збільшить шанс, що замовник відповість на ваше повідомлення, і дасть замовлення саме вам.

5) Виберіть аватарку.

Так, дрібниць не буває, навіть по аватарці вже можна багато сказати про людину. Не намагайтеся розсмішити замовника, ставлячи собі на аву якусь смішну картинку. Це не той чоловік, який дивлячись на неї скаже: «лол» або «ржака». Він подивиться і вирішить, що ви безвідповідальний виконавець і віддасть замовлення іншому. Ідеально буде поставити на аватарку своє обличчя або просто знайдіть фото ділових людей в інтернеті.

Підводячи підсумок, всю статтю можна звести до трьох основних моментів:

  • на початковому етапі намагайтеся набрати якомога більше відгуків;
  • оформіть свою сторінку: поставте відповідну аватарку, заповніть портфоліо і виберіть спеціалізацію;
  • будьте ввічливими з замовниками.

Дотримуючись ці три простих правила, ви зможете стати справжнім фрілансером і значно збільшити свій заробіток в інтернеті. Всім мир!

В принципі зовсім згоден, от тільки я чомусь фрілансером себе не можу назвати вже більше року. Мабуть карма така.

Терехов.

Постової — Paul Mauriat

Відео сьогодні — неймовірні трюки на мопеді.