СисьАдминские будні — глава 5

520

Взагалі хріновий я був сисадмін. В тому плані, яким повинен бути справжній — з бородою, в светрі, схиблений тільки на комп’ютерах. Тут правда є одне «але». Я більше робив вигляд, що схиблений на комп’ютерах, щоб дурних питань б не задавали. А насправді я був схиблений на мережах, а не локальних мережі глобальної. Однієї глобальної мережі під назвою інтернет, якої мені в принципі вистачає. Локальна мережа від роутера до маку по вайфаю не в рахунок)). Минулий досвід допомагає все це швидко підняти і налаштувати, не більше того.

Сьогодні хотів би вам розповісти приколи зі своєї тодішньої практики, яка буде цікавою і вам, та й мені можна буде посміятися. Ну і в кінці невеликий бонус. По ходу написання посту його придумаю.

Одного разу я застряг в серверній в буквальному сенсі цього слова. Природно, серверної це називалося з натяжкою — комора. Але була там одна фіча — зсередини вона не відкривалася ніяк. Ручки тупо не було. Тому при необхідності в цю комору-серверну потрапити доводилося ставити коробку, щоб двері не зачинилися. Один раз я забув про коробку. Зайшов у кімнату, постукав по сервакам, перевірив бесперебойники, мережеві роз’єми і тут двері сама зачинилися. А у мене мобільника з собою навіть немає.

Що робити? Рішення прийшло майже відразу. Серваки віндовий, заходжу під адміном, знаходжу на файл-сервері дистрибутив аськи, через консоль чіпляюся до файрволу і відкриваю для цього сервака порт 5190, квип ставлю, авторизуюсь і пишу дівчинці з відділу продажів, щоб вона попросила програміста спуститися в північну.

На все про все 10 хвилин. Стукав би я довго, і навряд чи мене хтось почув. А тут все вийшло досить швидко й оригінально.

Пригадується й інший момент. Прийшла до нас працювати на посаду офіс-менеджера (читай секретарки) ерудована блондинка. Вона у нас встигла попрацювати раніше два тижні, але потім різко пішла з причини вагітності. І ось через 2 роки приблизно повернулася в бій з новими силами. Ну я так на перший погляд оцінив, що заважати працювати мені вона не буде. Зарядив їй все як треба буквально за 20 хвилин: пошту, принтери, мережеві документи, 1с і тд. Працюй і заробляй мені на премію. Вона натяк зрозуміла.

Тільки швидко він вилетів з неї — цей натяк. Через півгодини почалися перші дзвінки-скарги. Всі питання вирішуються за 5 хвилин — працюй і заробляй мені на премію. Ок. Через півгодини те ж саме.

Ладно я — вона зуміла дістати ще багато кого. Гаразд блондинка, я розумію — з усіма буває. Але задолбать підлогу контори із-за того що у тебе щось не виходить, обов’язково повинні вийти і тому все тобі повинні допомагати… Не буває так. Довелося покликати злих комп’ютерних духів. Тільки вона вийшла покурити, ми швидко заскриншотили MS Word з якими то не зовсім відносяться до роботи текстами (вона начебто книгу почитывала у вільний від роботи час, хоча відпрацювала всього тиждень начебто), і зробили цей малюнок фоновим малюнком робочого столу. Природно, червоний хрестик для закриття програми було видно, але не був кликабелен.

Попросили сусідів подивитися що з нею буде відбуватися і кросспостіть нам у сусідню кімнату по асьці. Працювати ми не могли… Вона довго намагалася закрити це вордовское віконце. У неї не виходило. Ніяк не виходило. Через хвилин десять вона покликала на допомогу мене. Спочатку я їй розповів про злих комп’ютерних духів, яких образила, тому вони вирішили його провчити. Потім розповів їй про невідомою програмою, яка стежить за всіма користувачі зі світлим волоссям, як би вони не зробили чогось зайвого і протиприродного, а так само нарушаещего сувору корпоративну етику… Вона вже повірила…

… А ця картинка на екрані з «палевными» текстами, ніяк не відносяться до роботи, була спеціально виставлена для керівництва. Точніше навіть не картинка, а незакрывающееся віконце. А потім було жорстко:

Я: Ти більше не будеш займатися фігньою?
Б: Не буду!
Я:Ти більше не будеш читати книги на роботі?
Б:Не буду!
Я:Ти більше не будеш смикати мене за дрібниці?
Б:Не буду!
Я:В покарання повисить ця картинка до вечора. Увечері зніму…

Блондинка потім до речі звільнилася. Точніше її звільнили. Не потрібна вона була, точніше не було необхідності її утримувати.

Бонус: в каментах розкажіть про своїх цікавих історіях, пов’язаних з комп’ютерами. Автор найцікавішої отримає символічні 10 баксів і сертифікат поповнення балансу PR Sape на 300 рублів. Вдалих вихідних.

Терехов.

Постової — доставка піци піца сіті

Відео сьогодні про отжиги на великих джипах.