Як ЅЕОшнику знайти грамотного фрілансера web-програміста

612

За підтримки 1SAN — продаж сантехніки в Москві — кращі ціни.

Сьогодні у мене в гостях Іван Васильович ака Муркетолог, який розповість, як серед фрілансерів знайти грамотних програмістів не стільки в кваліфікації, скільки у співвідношенні продуктивність/адекватність.

Дуже часто необхідно знайти програміста для якоїсь конкретної задачі (оптимізувати сайт на Joomla наприклад, або дизайн «натягнути» на CMS; просто розібратися в самописному движку клієнта). Зрозуміло, якщо цей невеликий проект програміст зробить нормально, то йому дається ще робота. Тому шукається в ідеалі універсальний людина, що володіє максимумом навичок за мінімальні гроші. Але необхідно розуміти, що людина, яка, наприклад, розбереться і зможе для вас оптимізувати інтернет-магазин на OS Commerce не стане в цьому ж сайті вносити для вас 2 сторінки контенту (якщо це дуже хороший програміст, який цінує свій час).

Як ЅЕОшникам-фрілансерам знайти клієнтів на розкрутку

Так, ще, навіщо ЅЕОшнику потрібен програміст: для ЅЕОшника фрілансера найлегший спосіб знайти клієнтів на просування – робити сайти недорого, а потім їх рухати. З веб-студіями таке не спрацьовує, оскільки у них ціни на просування свідомо вище, ніж у seo-фрілансерів. А клієнт навряд чи буде шукати іншого seo-фрілансера, щоб дати йому на просування тільки що зроблений сайт. Простий рада. Втім, тут я відволікся від теми.

Існує інша проблема: висококваліфіковані програмісти не люблять розбиратися в чужому коді за копійки, щоб поправити яку-небудь дрібницю (часто виходить так, що програміст за яке-небудь завдання в 500р. 4-8 годин розбирається і потім править, хоча за такий час він би міг натягнути сторонній дизайн на движок (1C-Бітрікс і. т. д.).

І по часу виходить як у відомій приказці «рубль за те, щоб вдарити і 99 рублів за те, щоб знати, куди вдарити». Ці люди хочуть робити складні проекти за хороші гроші від початку до кінця. Як же перевірити 2 десятка кандидатів, якщо у вас немає досвіду роботи в якості менеджера проектів, і ви в програмуванні нічого не розумієте, а вам потрібно знайти двох-трьох фрілансерів, з якими можна перспективно працювати?

Порядок дій при пошуку співробітника

1. Описується і публікується проект на 3 сайту weblancer.net, freelance.ru, free-lance.ru (на останньому досить швидке оновлення проектів і є багато шансів, що ваше завдання просто не помітять, поки ви гроші за підняття проекту не заплатите!

2. Коли людина стукає в ICQ, необхідно спершу скласти картку співробітника, щоб якщо справа зайде далеко (робота затримається) вміти його штовхнути/мотивувати будь-якими способами.

3. Першим повідомленням писати:

«Відповідайте, будь ласка, на кілька питань, можливо, вони не тільки будуть стосуватися існуючого проекту, нам необхідно перевірити вашу компетентність і універсальність, для довгострокового співробітництва в інших завданнях»

4. Питання:

Повідомте, будь ласка:

  • ваше місто.
  • дак вас звуть Ім’я і, якщо ні від кого не ховаєтеся Прізвище;
    якщо запитає, а навіщо вам прізвище дайте відповідь на жарт «Щоб знати до кого посилати кілерів, якщо проект провалите»;
  • який у вас інтернет (швидкість);
  • вік;
  • посилання на портфоліо (якщо є);
  • у вас є робота в офісі або чистий фріланс?

Соціальний портрет ідеального кандидата

1. Місто: Відразу застерігаю від роботи з фрілансерами з великих міст. Що таке для Москви або Санкт-Петербурга 100 рублів? Просто люди не будуть дрібні завдання для вас робити, тому що для них істотні суми починаються від 300руб. а якщо вам просто ліньки зайти на фтп і змінити title на сайті клієнта, то занадто жирно платити комусь 300р. А за 100р. працювати для москвичів низько! (не для всіх :). Так, дівчата беруть менше.

2. Стать: У нас на физтехе була приказка: «жінка – фізик – це не жінка і не фізик» (правила – Марія Склодовська Кюрі – тільки підтверджують винятки). З программистками (слово навіть смішне) таке теж буває, але рідко.
Дівчата фрилансерши-програмістки можуть «натягнути сайт на CMS але дописати модулі, або, що частіше буває розібратися в чужому коді у них буде виходити з меншою ймовірністю, ніж у чоловічої статі. Втім, для таких легких СМЅ як WordPress, Datalife Engine, Joomla (не завжди) може бути і впораються.

3. Швидкість інтернету: я зустрічав таке, коли у маленьких містах (з населенням до 100 тис.) на весь місто 2мбіт інтернету (я сам родом з такого міста, Краснодарського краю).

А тепер уявіть, що вам необхідно переговорити по скайпу з відео, вислати йому пару мегабайт контенту, або чого гірше – весь сайт на кілька гігабайт в архіві. Уявили? Тому коли людина говорить 128-256кбіт ADSL, то реальна швидкість, як правило нижче, і може виникнути затики у несподіваному місці.

4. Вік: люди молодше 20 років можуть підвести в самий важливий момент. Будь-який роботодавець вам скаже на своєму гіркому досвіді. У мене в асі є фрілансер-програмер, який в асі пише вік 24 роки, хоча потім з’ясувалося, що йому 19 років.

5. Офіс vs Freelance

Як ЅЕОшнику знайти грамотного фрілансера web-програміста

Потрібно однозначно шукати чистого фрілансера. Якщо людина працює ще і в офісі (а вечорами і ночами подхалтуривает), то серйозні проекти йому не доручиш. А коли чистий фріланс, то ваш проект конкурує тільки з парою інших, які паралельно робить фрілансер, і потрібно тільки зуміти мотивувати людину зробити роботу вчасно.

6. Портфоліо: Необхідно попросити у людини, робив він подібні завдання, наприклад «Покажіть, будь ласка, веб-сайти, які ви програмували на цій CMS». Якщо людина довго думає (іноді відмазується «робив для інтранету», або клієнт хостинг не проплатив) то робіть висновки і переходьте до співбесіди з іншими.

Фрілансер може вас послати. У портфоліо дивитися. Наполягайте на тому, що вам потрібно бачити сайти, реалізовані тільки на шуканому движку, поки він не дасть посилання в ICQ або Skype.

І тут вже починається найцікавіше… Співбесіду!

Продовження слідує

P. S. Всім оптимізаторам і тим, хто з якихось причин не потрапив на Ашмановскую конференцію, рекомендую відвідати SEOMOSCOW, де в мене буде доповідь «Як утримати клієнта в seo-компанії».

Спасибі Івану Васильовичу за цікавий практичний пост. Сподіваюся, ви зуміли знайти щось корисне для себе.

Терехов.

Ну і відео сьогодні, звичайно, про програмістів.

Постової — вантажні автоперевезення.